CHP Bursa İl Başkanı Akkuş, isyan etti: Minareyi çalanlar, yalanlarına kılıf uyduruyorlar

CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, sosyal medyada partilerine yönelik artan eleştirilere yanıt verdi. Akkuş, yaptığı açıklamada, il yönetiminin 57 kişiyi disipline sevk ettiği haberlerinin yalan olduğunu ve bu kişilerin sayısının 11 olduğunu ifade etti.

SİYASET, 28 Eylül 2018 Cuma, 17:13
CHP Bursa İl Başkanı Akkuş, isyan etti: Minareyi çalanlar, yalanlarına kılıf uyduruyorlar

İşte Akkuş'un açıklamaları:

Yalanlar kulis diye yazılıyor, CHP'yi eleştiren anlayış mevzi kazanmaya çalışıyor. Cumhuriyet Halk Partisi'nde 24 Haziran Erken Genel Seçimleri'nin ardından kurultay talebiyle başlatılan süreç yeterli imzanın bulunamaması nedeniyle akamete uğrarken, yönetim değişikliği talebinin çok dışına taşan ve sürekli dozu artırılarak hakaret boyutuna götürülen sosyal medya paylaşımlarıyla CHP haksız ve ölçüsüzce yıpratılmaya çalışılıyor.

Son günlerde CHP İl Yönetiminin 57 kişiyi disipline sevk ettiği yalanıyla birlikte servis edilen iddiaların, "Gerçekten doğru mudur?" diye sorgulanma gereği bile hissedilmeksizin gazete sayfalarına taşındığına da tanık oluyoruz. Bu yalanlar o denli ileri gitti ki, "Partililerin Bekir Coşkun'un yazısını beğenmek-paylaşmak nedeniyle disiplin kuruluna sevk edildiği" bile öne sürülüyor.

CHP İl Yönetimi olarak aşağıdaki hususları ilgililerin ve kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

1) Bursa İl Yönetimince disiplin kuruluna sevk edilen dosya sayısı 11'dir. Bu dosyalarda adı geçen partili sayısı da 11'dir. Disiplin Kurulu, hukukçuların bulunduğu bir kurul olarak sevk gerekçelerini değerlendirir ve kararını alır. Ancak şunu söylemek gereğini hissediyoruz. "İfade Özgürlüğü" hepimizin üzerine titrediği bir Anayasal haktır. İfade özgürlüğü sınırları içerisinde kalan, parti içi taleplerin ya da tartışmaların dile getirildiği ya da tartışıldığı hiçbir paylaşımdan ötürü hiç kimse hakkında bir işlem yapılmamıştır. Başta Genel Başkanımız olmak üzere parti yöneticilerine hakaret, partinin tüzel kişiliğine hakaret ve küçük düşürme, seçimlerde sandık boykotuna çağrı gibi parti disipliniyle yakından uzaktan ilgisi bulunmayan, parti üyelerimizin kişilik haklarına saldırı niteliği taşıyan paylaşımlarda bulunanlar, gereği görüşülmek üzere Disiplin Kurulu'na sevk edilmiştir.

2) Bursa'da 57 CHP üyesinin disipline sevk edildiği iddiası yalandan ve algı oluşturma operasyonundan ibarettir. Minareyi çalanlar, yalanlarına kılıfı da "Tepki olmasın diye, aralıklarla 3'er 5'er kişi sevk edecekler" cümlesiyle uydurup, "Diktatör CHP" algısını kamuoyuna pompalamaya çalışıyorlar. "Tepki olmasın diye, aralıklarla 3'er 5'er kişi sevk edecekler" yalanıyla kendilerine, gerçek dosya sayısı ortaya çıktığında kıvrak manevralar yapabilmek için zemin hazırlıyorlar.

3) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından iki kez gözaltına alınıp serbest bırakılan bir CHP üyesi, bugün gelinen süreçte ve hakaretamiz paylaşımları nedeniyle Disiplin Kurulu'na sevk edilmesinin ardından algı opersyonuna girişerek, "Bekir Coşkun'un yazısını beğendiği-paylaştığı gerekçesiyle disiplin kuruluna sevk edildiği" iddiasını basında-kamuoyunda-sosyal medyada gündeme getiriyor. "Bursa'da Bekir Coşkun'un yazısını beğenmek-paylaşmak nedeniyle disiplin kuruluna sevk edilen bir tek CHP üyesi bulunmamaktadır". Bekir Coşkun'un yazısını beğenen birçok CHP üyesi mevcuttur. Hiçbiri hakkında herhangi bir disiplin işlemi yapılmamıştır. Bekir Coşkun'un yazısını paylaşan partililerin disipline sevk edildiğinin iddia edilmesi bile insan aklıyla alay etmenin farklı bir yöntemidir. Bu iddianın oluşturduğu ironi, basının ilgisini çekmek için çok parlak bir buluş olmakla birlikte, iddia maalesef yalandan ibarettir. Dolayısıyla bu konuda kaleme alınan her satır da, asparagas haber niteliği taşımaktadır.

4) Sözcü yazarı Uğur Dündar'ın Halk Arenası programının Bursa'da yapılmasıyla ilgili girişiminden de, Plaza16 Salonu'nun kiralandığından da, salon rezervasyonunun gerekçe gösterilmeksizin iptalinden de, Uğur Dündar'ın bugünkü yazısı üzerine haberdar olmuş bulunuyoruz. Bursa'da yapılması konusundaki girişimlerden de haberdar olmadığımız TV programı için tahsis edilen ve tahsisi iptal edilen salonla ilgili "CHP'ler" genel tanımıyla partimize ya da partililerimize bir sorumluluk yüklenmesi haklı bir tavır değildir. Sayın Uğur Dündar'ın bu konuda yanlış bilgilendirildiği ya da kasıtlı olarak yanıltıldığı kanaatimizi kendisiyle ve kamuoyuyla paylaşıyoruz. Umudumuz o ki, Sayın Dündar kimin ya da kimlerin bu programı engellediği ortaya çıkarıp, tek tek köşesinde yayınlayacaktır. Çünkü "Atatürk'ün anlatılmasını engelleyen CHP'liler" yaftası, hiçbir CHP'linin  kabul edebileceği bir tanımlama değildir.

5) Tedbirli olarak Disiplin Kurulu'na sevk edilen kimi parti üyelerinin il binamızda basın toplantısı düzenleyeceklerine ilişkin basın kuruluşlarına bildirimde bulunmaları, sadece provokasyondan ibarettir. CHP il binamızda bugün için planlanmış bir basın toplantısı bulunmamaktadır. Parti Tüzüğümüzde yeri bulunmayan bu tür haddini aşan bir yaklaşıma izin verilmesi düşünülemez.

TÜRKİYE
Bursa'da akılalmaz olay! Mangal yakarken evini yaktı...
Bursa'nın Gemlik ilçesinde bir kişi mangal yakmak isterken evini yaktı. Yangını gören çevredeki v...
SİYASET
Bahçeli'den, Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyla ilgili ilk açıklama!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yapıl...
TÜRKİYE
'Hırsızım' diyene kapıyı açtılar...
Polis, hırsızlık olaylarına karşı toplumda duyarlılık oluşturmak amacıyla evleri ziyaret ederek, ...
GÜNCEL
Millet bahçelerine 'balık ekmek' büfeleri!
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'deki balık tüketiminin dünya ortalamasının gerisi...
TÜRKİYE
Bursa'da sazlık yangını: 'Bu tesadüf olamaz'
Bursa'nın İznik ilçesinde sazlık alanda çıkan yangından 15 dönümlük alan küle döndü. Vatanda...
SİYASET
Şehit cenazesinde saldırıya uğrayan Kılıçdaroğlu: 'Bir canım var...'
Ankara'da katıldığı şehit cenazesinde saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ola...
Bursa'da yüz binlerce yerel tohum el değiştirdi!
Yavuz Bingöl ve Öykü Gürman arasında yeni kriz! Devreye bilirkişi girdi
Bursa'da FETÖ'nün TSK yapılanmasına operasyon!
Gemlik'te meslek lisesi yıkılıyor...

En Çok Okunan Haberler

CHP lideri Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'nın Çub...

Bursa'da can pazarı! Kazadan kurtulanlara ar...

Sollama yaptığı sırada kontrolünü kaybederek otomobi...

Bursa'da şoke eden video! Yalanıyla 1 kişi ö...

Bursa'nın İznik ilçesinde 6 kişinin zehirlenmesine, ...

Bursa'da sünnet düğünü kabusa dönüştü!

Bursa'da sünnet düğünü kabusa dönüştü. Hırsızlık vey...

Bursa'da sazlık yangını: 'Bu tesadüf olamaz'

Bursa'nın İznik ilçesinde sazlık alanda çıkan yangın...

Bursa'da belediye başkanını isyan ettiren gö...

Bursa'nın Gemlik ilçesinde siyah akan dere Belediye ...

Başkan Aktaş'tan müjde! Seferler artacak, üc...

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, metr...

Bursa'nın konuştuğu cinayet: 'Öldürmek istes...

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde eşini bıçaklayarak öld...

Siyaset dünyasını ayağa kaldıran saldırı! Te...

Ankara'nın Çubuk ilçesinde şehit sözleşmeli piyade e...

Bursa'da yolu trafiğe kapatan kaza! Tonlarca...

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde sabaha karşı meydana g...

Millet bahçelerine 'balık ekmek' büfeleri!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'deki...

Sri Lanka'da 8. patlama: 2'si Türk vatandaşı...

Sri Lanka'da üç otel ve üç kilisede patlama meydana ...

Şehit cenazesinde saldırıya uğrayan Kılıçdar...

Ankara'da katıldığı şehit cenazesinde saldırıya uğra...

AK Parti'den İstanbul açıklaması! 'Aldığımız...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İs...

Bahçeli'den, Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı ...