CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş: Tarihe önemli bir not düşülecek

CHP Bursa İl Örgütü Kültürpark'ta düzenlenen bayramlaşma töreninde bir araya geldi. Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, "İstanbul halkı, İmamoğlu'nu bir kez daha seçerek, tarihe önemli bir not düşecektir" dedi. Akkuş ayrıca İstanbul'da su ve ulaşım fiyatlarında indirim yapılırken Bursa'da zam üstüne zam geldiğini belirtti.

SİYASET, 05 Haziran 2019 Çarşamba, 13:53
CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş: Tarihe önemli bir not düşülecek

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı geleneği sürdürdü ve bayramlaşma töreni Kültürpark'taki Özgen Çay Bahçesi'nde gerçekleştirildi. Kalabalık bir katılımın yaşandığı bayramlaşmaya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi damgasını vurdu.

Bayramlaşma töreninde Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Yüksel Özkan'ın yanı sıra ilçe başkanları; Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Gemlik Belediye Başkanı Uğur Sertaslan, ilçe belediye meclisi üyeleri, il ve ilçe Kadın ve Gençlik Kolları üyeleri ve partililer ile sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar hazır bulundu. Toplantıya katılamayan Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık ve Milletvekili Erkan Aydın'ın mesajları okundu.

İL BAŞKANI AKKUŞ: "İNANIYORUZ. KAZANACAĞIZ"

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş 31 Mart seçimlerinin geride kalmasına karşın ülkemizdeki gündemin hala çok sıcak olduğunu belirterek, "Her şey çok güzel olacak. İnanıyoruz ki; İstanbul halkı, 31 Mart'ın seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu bir kez daha seçerek, tarihe önemli bir not düşecektir" şeklinde konuştu.

Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul'daki 18 günlük mazbata süresinde su ve ulaşım fiyatlarında indirim yapıldığını hatırlatan Akkuş, "Bursa'da aynı süre içerisinde suya ulaşıma zam üstüne zam geldi. Şu an Bursa'da her şeyi satalım diyen bir büyükşehir yönetimi anlayışı var. Köy evlerinden köy arazilerine kadar her şey satışa çıkarılıyor. Bütün bu olumsuzluklar içerisinde bizler, Mustafa Kemal Atatürk'ün evlatları olarak siyaseti örmek ve bir şey yapmak zorundayız" dedi.

Bu tablo içerisinde bile umut  ve geleceğe güven duygusu içerisinde olduğunu vurgulayan Akkuş, sözlerini "Çünkü biliyoruz ki, Er ya da geç Türkiye'ye yeniden demokrasi gelecek... Basın özgür olacak, gazetecilerin hapislerde süründürülmediği, haberciliğin suç sayılmadığı, zehirli siyasi dilin yerini sevgi dilinin aldığı, halkımızın öncelikle huzura kavuştuğu, gelir adaleti ve hakça paylaşımın sağlandığı, ekonomik zorlukların aşıldığı günleri hep birlikte göreceğiz" cümleleriyle tamamladı.

ÖZKAN: "İSTANBUL'DA ÇALIŞIYORUZ"

Bursa Milletvekili Yüksel Özkan'ın konuşmasında da İstanbul vurgusu dikkat çekiciydi. Özkan, "Milletvekilleri olarak 23 Haziran'a odaklandık, her ilçede genel merkez tarafından görevlendirilmiş arkadaşlarımla ben de İstanbul'da demokrasi nöbetindeyiz" dedi.

KAYIŞOĞLU: "CHP TÜRKİYE'NİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ"

Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, CHP'nin geçmişten buyana kullandığı "Türkiye'nin Birleştirici Gücü CHP" sloganını hatırlatarak, "Sahadaki görüşmelerimizden biliyoruz ki, hakikaten CHP cumhuriyetin, demokrasinin, insan haklarının, hukukun, adaletin, yılmaz savunucusu. Farklı görüşlerden vatandaşlarla bir araya geldiğimizde, ortak duygularımıza baktığımızda, biz bunların yaptığı zulmü görünce, artık Atatürk'ü çok iyi anlıyoruz diyorlar. Her şey çok güzel olacak, güzel bayramlar kutlayacağız" dedi.

ORHAN SARIBAL: "YENİLMEZ DENEN, DEVLETLEŞMİŞ TEK ADAM İKTİDARINI YENDİK"

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan'ın selamlama konuşmalarının ardından kürsüye CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal çıktı. Haziran ayının bir ateş çemberi olduğunu belirtip, Hasan Hüseyin Korkmaz'ı, Ahmet Arif'i, Nazım Hikmet'i, Gezi direnişin simgeleşmiş isimlerini anarak konuşmasına başlayan Sarıbal, "31 Mart sürecini yaşadık. 31 Mart'ta bazı şeyler ortaya çıktı. Yenilmez denen, devletleşmiş, tek adam iktidarını yendik. Sandıklara sahip çıkamıyoruz sorun var diyorduk, sandıklara sahip çıktık. Ötekileştirici, öfkeli, deyim yerindeyse terörize eden, herkesi küçümseyen aşağılayan ama padişahım çok yaşa diyenlerin gürültüsüyle iktidarına devam eden o saray ve etrafı açık bir şekilde yenildi. Ama seçimde 1 oy bile fazla çıksa milletin kararı karardır diyen, o sonuca razı olmak gerektiğini söyleyen iktidar ne yazık ki bu sözüne uymamıştır" diye konuştu.

Bu anlayışın kendisine tek laf söyleyeni cezaevine gönderirken, ülkenin en büyük muhalefet partisinin lideri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu linç ederek öldürmeye teşebbüs etmiş o güruhları ise ödüllendirdiğini kaydeden Sarıbal, "Teslim olmayacağız, karanlığa karşı aydınlığı, ceberrut düzene karşı kardeşliği savunacağız" dedi.

Sarıbal konuşmasını şöyle tamamladı:

"Bu ülke dünyanın en fazla işsizlik olan ilk 5 ülkesinden biri. Sanayici dertli, esnaf dertli, köylü, işçi, emekli dertli. 17 yıldır iktidar olmuş bir yapı ve 2 trilyon doların üzerinde para harcamış bu iktidar, işsizliğe çözüm üretmemiş, tam tersine işsizliği artırmıştır. Saraya, sarayın çevresine gelince para var, yandaşa var, kendi değirmenine su taşıyanlara para var, ama iş emekliye, iş emeklilikte yaşa takılanlara gelince, iş köylüye-işçiye gelince para yok."

ASAYİŞ
Bursa'da yağmur nedeniyle 4 araç birbirine girdi: 18 yaralı
Bursa'nın Orhangazi ilçesinde 3 otomobil ve bir işçi servisinin karıştığı trafik kazasında 18 kiş...
ASAYİŞ
Bursa'da yağmur yine kaza getirdi! Ölüm kalım savaşı veriyor
Bursa'nın İnegöl ilçesinde yağış dolayısıyla kayganlaşan yolda kontrolden çıkan otomobil yayaya ç...
TÜRKİYE
Bahçeli: Bugün tedbir almazsak yarın bedel öderiz
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Önümüzdeki eylül ayı içinde açıklanması beklenen Ken...
SİYASET
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 17 Ağustos mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Marmara depreminin 20'nci yıl dönümüne ilişkin, "Hiçbir zaman unutmayacağı...
GÜNCEL
Bursa'da hortum paniği... Tatilciler sahili boşalttı!
Bursa'da öğle saatlerinde başlayan sağanak hayatı felç etti. Birçok ev ve iş yerinin giriş katlar...
YAŞAM
Yer: Bursa! Yollar göle döndü
 Bursa'nın İznik ilçesinde aniden bastıran sağanak yağış caddeleri göle çevirdi. 
56. Antalya Altın Portakal Film Festivali için geri sayım!
Bursa'da aranan FETÖ şüphelilerinin yurt dışına kaçış planı suya düştü
Bursa'da başlayan kovalamaca İnegöl'de son buldu
Meltem Cumbul'dan İstanbul-İzmir otoyolunu öven Demet Akalın'a ayar!

En Çok Okunan Haberler

Bursa'da komşu kadınlar birbirine girdi! Baş...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde komşu kadınlar arasında s...

Bursa'da kavga sonrası hayatları karardı! 'B...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde 12 yıldır evli olan Öztür...

Bursa'da korku dolu anlar... Elinde baltayl...

Bursa'da çocuklarını ve eşini göremediğini söyleyen ...

Bursa'da hortum paniği... Tatilciler sahili ...

Bursa'da öğle saatlerinde başlayan sağanak hayatı fe...

Nasıl bir vicdan? Bursa'da 16 yaşındaki genc...

Bursa'da bir iş yerinden hırsızlık yaparken yakalana...

Mudanya'da cayır cayır yanmıştı! Bursa vekil...

Bursa'nın Mudanya ilçesinde 2015-2018 yılında küle d...

Meltem Cumbul'dan İstanbul-İzmir otoyolunu ö...

Ünlü sanatçı Meltem Cumbul, İstanbul-İzmir otoyolunu...

Yolcu otobüsü devrildi! Ölü ve yaralılar var...

Çanakkale'nin Biga ilçesinde yolcu otobüsü...

Bu da oldu! Oğlunu 'cennete gitsin' diyerek ...

Eskişehir'de psikolojik rahatsızlığı bulunan bir ann...

Bursa'da duygu dolu anlar... '11 yıldır bekl...

Bursa'da da hac görevini yerine getirip evlerine dön...

Bursa'da kamyon sürücüsünün acı sonu! Uçurum...

Bursa'da sürücüsünün virajı alamadığı patates yüklü ...

Bursa'da hamile kediye saldıran pitpulun sah...

Bursa'nın İznik ilçesinde hamile sokak kedisine sald...

Düğün günü, ölüm günü oldu!

Ağrı'nın Patnos ilçesi'ne bağlı Dağalan kö...

Yer: Bursa! Yollar göle döndü

 Bursa'nın İznik ilçesinde aniden bastıran sağa...

Hamile olduğu için işten kovulan kadına yüks...

 Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, milyonlarca kadın i...