Cumhur İttifakı adayı Ergün Akbaş iddialı! 'Osmangazi'ye ciddi katkılar sağlayacağız!'

'Yaşanılabilir bir Osmangazi için' yola çıktığını vurgulayan Cumhur İttifakı Osmangazi Belediye Meclis adayı Ergün Akbaş, "Memleketimiz için, milletimiz için, yaşadığımız bölge için çalışmalar yapma ülküsüyle elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Sorunları biliyoruz. Cumhur İttifakı'nın Meclis adayı olarak sorunların çözümü bizde" dedi.

GÜNCEL, 21 Mart 2019 Perşembe, 09:53
Cumhur İttifakı adayı Ergün Akbaş iddialı! 'Osmangazi'ye ciddi katkılar sağlayacağız!'

-İsmail ARSLAN-

Aday profillerine ve siyasilerin söylemlerine göre Türkiye, belki de tarihinin en kritik yerel seçimi için 31 Mart'ta sandık başına gidecek. Gerek ülke genelinde gerekse Bursa'da kıyasıya rekabet söz konusu.

Seçim heyecanının iliklere kadar hissedildiği şu günlerde hem başkan hem de Belediye Meclis adayları ev ev sokak sokak gezerek seçmenle buluşmaya devam ediyor, projelerini tanıtıyor, destek istiyor.

Nüfus itibarıyla 57 ili geride bırakan Osmangazi'de, MHP'nin 3. sıra, Cumhur İttifakı'nın ise 26. sıra Belediye Meclis adayı olan Ergün Akbaş da onlardan biri.

Akbaş, ilçeyi daha 'yaşanılabilir' kılmak için çıktığı yolda, neler yapacağını YeniDönem'e anlattı.

Ergün Bey, sizi tanıyabilir miyiz?

-1968 Erzurum doğumluyum. İktisat mezunuyum. 1986 yılından bu yana Bursa'da yaşıyorum. Bursa'da çeşitli kurumlarda üst düzey yöneticilik yaptım. Aileden gelen Ülkücülük geçmişiyle MHP'de çeşitli kademelerde ve Ülkü Ocakları'nda görevlerde bulundum. Bu dönem Cumhur İttifakı'yla parti büyüklerimizin teveccühleriyle Osmangazi Belediyesi Meclis adayıyım.

Bursa'nın en büyük ilçesinin Belediye Meclis adayısınız. Çalışmalarınıza hangi bölgelerde ağırlık vereceksiniz?

Osmangazi, Türkiye'nin 57 ilinden daha fazla nüfusa sahip bir ilçe. Bu yüzden ciddi bir çaba gerekiyor. Bölgedeki 30 civarında muhtarla, kanaat önderleriyle diyalog halindeyiz. Yaşanılabilir bir Osmangazi amacıyla belediye başkan adayımıza destek olmak için yola çıktık. Birçok bölgede proje çalışmalarımız devam ediyor.  Demiryolualtı, Sırameşeler, Koğukçınar, Gaziakdemir, Soğanlı, Çirişhane özellikle Tabakhane bölgesindeki sorunları tespit ettik. Ulaşımla ilgili proje çalışmalarımız var. Gücümüzün yettiği kadarıyla, gücümüzün yetmediği noktalarda ise diğer parti temsilcileriyle irtibat halinde olarak hizmetleri hayata geçirmeye gayret edeceğiz. Osmangazi'yi çok iyi tanıyoruz, sorunlarını, Belediye Meclisi'nde tartışılmamış konuları biliyoruz. Osmangazi Belediyesi'ne ciddi katkılar sağlayacağımızı düşünüyoruz.

Adaylığınızla ilgili size gelen tepkiler nasıl?

-Çeşitli güç odaklarının akıl karışıklığına sebebiyet vermesi sonucu, 35 yıldır birlikte siyaset yaptığımız arkadaşlarımızdan bazıları aramızdan ayrıldı. Bu arkadaşlarımız da dâhil olmak üzere Osmangazi'de itilmiş bölge olarak değerlendirilen Demiryolualtı halkı, iktidar mensupları adaylığımıza olumlu tepkiler gösterdi. Ayrıca, toplumun nabzını tutan mekanizma olan muhtarların, heyetlerin desteklerini alıyoruz. Daha da genişleterek bu desteği artıracağız.

MİLLİ MUTABAKAT RUHU SANDIĞA YANSIYACAK

Önümüzdeki seçim, liderimiz Devlet Bey'in de dile getirdiği gibi ülkenin bekasını yakından ilgilendirmektedir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve liderimiz Devlet Bey'in ortaya koyduğu irade ile elde edeceğimiz zafer, yeniden şahlanışın, kalkınmanın işaret fişeği, ülkemize saldıranlara bir sille olacaktır. 'Beka için milli karar, Cumhur için istikrar' anlayışıyla milletimiz, milli mutabakat ruhunu sandığa yansıtacaktır.

YÜREKLERE DOKUNACAĞIZ

Ülküsü olmayanın ilkesi, ilkesi olmayanın karakteri olmaz. Biz bir ülküyle yola çıktık. Memleketimiz için, yaşadığımız bölge için çalışmalar yapma ülküsüyle insanımıza dokunmak, yaşanılabilir Osmangazi inşa etmek için yola çıktık. Yüreklere dokunacağız.

Neler yapacaksınız? Projelerinizden kısaca bahseder misiniz?

Özellikle Demiryolualtı bölgesinde yüksek gerilim hattı ciddi tehdit. Bu kabloların toprak altına alınması konusunda tavsiyelerimiz olacak. Sırameşeler bölgesinde sadece bir tane giriş ve çıkışın olması hem ekonomiye hem de trafiğe büyük bir sorun teşkil ediyor. Paşaçiftliği ve Tabakhane bölgesine bir giriş ve çıkış yapılması için tavsiyemiz olacak.  Hacıbayram Camii'nden gelip Paşaçiftliği'nden geçerek çevre yoluna bağlanacak olan yolun da bir an önce tamamlanması için çalışmalarımız olacaktır.  Bursa'nın en önemli sorunu ulaşım. Bursa'yı sadece YeniDönem gazetesinin önünden geçen yola mahkûm etmişiz. Haliyle bütün trafik bu yol üzerinde yoğunlaşmış durumda.  Alternatif yollar açılmalı. Çekirge üstündeki kuzey yolunun Büyükşehir'le birlikte yapılacak çalışma sonucu hayata geçirilmesi, doğu tarafında Yakın Çevre Yolu'na alternatif yolların yapılması gerekiyor.

Bursa, kültür, sanat, tarih, tarım, turizm şehri. Bu özelliklerinin hiçbirini tam kapasiteyle kullanamıyoruz. Özellikle Osmangazi'yi turizm yönünden ihya etmek için Tabakhaneler bölgesine bir termal tesisin yapılması gerekir. Bu tesis Arap ve Alman turistlerin ilgisini çekecektir. Bununla birlikte Demiryolualtı bölgesinde ciddi bir kentleşmenin önü de açılacaktır.

Bir diğer sorum da Suriyelilerle ilgili. Yaşanan kültür çatışmasını önlemek için ne yapılmalı?

Benim kanaatim, sadece Osmangazi Belediyesi'nin değil, tüm kamu ve kuruluşlarının ortak çalışmalarıyla Suriyelileri rencide etmeden bir bölgede tutmak gerekir. Böylelikle Suriyeliler ile yerli halk arasında yaşanan kültür çatışmasına önlem alınmış olur. Bu tartışmalara ek olarak Arapça tabela rahatsızlığı konusunda ise MHP'nin Belediye Meclis adayı ve 35 yıllık siyasi geçmişe sahip biri olarak, sadece Arapça değil, diğer yabancı dillerin tabelalarının da kaldırılması gerekir. Herkes Türk gibi düşünmeli. Bu konu bizim için çok hassas. Şu anki dönem MHP Belediye Meclis sözcümüz Cemil Aydın Bey'in ciddi çalışmaları neticesinde Güneştepe tarafında Alparslan Türkeş Caddesi açılacak. Tarihe mâl olmuş değerlerin yaşatılması gerektiğini düşünüyorum. Bir yerde de Necmettin Erbakan Bulvarı, Bülent Ecevit Bulvarı veya caddesi açılabilmeli. Özellikle adres yerlerine ülkemize katkı sağlayan Türk devlet büyüklerimizin isimleri verilmeli. Bu tür çalışmalara hassasiyetimiz olacaktır.

Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

-Önümüzdeki 31 Mart seçimlerinin Türk milletine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. İnşallah MHP ve AK Parti'nin ortak olduğu Cumhur İttifakı, yeni bir sinerjiyle bu seçimden zaferle çıkacaktır. Biz Türk milletinin refahı için varız. Allah yardımcımız olacaktır, çünkü davamız haktır.

GÜNCEL
Bursa'da trafiğe Bisiklet Turu düzenlemesi! Bu yollar kapatılacak
20 Nisan'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu sebebi ile Bursa emniyeti trafi...
SİYASET
Turgay Erdem, 'Belediyeler zor durumda" dedi ve ekledi: Hızlı bir fren yapılması lazım
Nilüfer Belediye Meclisi, Nilüfer Belediyesi'nin 2018 yılı Faaliyet Raporu'nu görüşmek için Nilüf...
ASAYİŞ
Bursa'da bağ evine operasyon!
 Bursa İnegöl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan operasyonda bağ evinde uyuşturucu mad...
SPOR
Kasımpaşa 1-1 Bursaspor
Spor Toto Süper Lig'in 29. haftasında Bursaspor ve Kasımpaşa karşı karşıya geldi. Müsabaka 1-1'l...
ASAYİŞ
Bursa'da tam bir can pazarı yaşandı! Dün geceki mağara dehşetinden inanılmaz detay
Bursa'nın İznik ilçesinde define ararken mağarada mahsur kalan 6 kişinin operasyonla kurtarıldığı...
DÜNYA
Macron Paris'te PYD-YPG heyetiyle görüştü
Suriye Demokratik Güçleri heyetiyle görüşen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Fransa'nın des...
Balıkesir-Bursa etabını Caleb Ewan kazandı!
Osmangazi'nin Web Tasarımı kursuna yoğun ilgi
Yavuz Bingöl ve Öykü Gürman arasında yeni kriz! Devreye bilirkişi girdi
Nilüfer'de görkemli açılış... Gösteriler büyük ilgiyle izlendi

En Çok Okunan Haberler

Çay-simit hesabıyla büyük tepki çekmişti! AK...

5 kişilik bir ailenin günde 3 öğün çay- simit tükett...

Bursa'da ölüm durakta yakalamıştı! 'Allah ay...

Bursa'da, eşiyle sinemaya gittikten sonra evlerine d...

Bursa'da definecilerin mahsur kaldığı mağara...

Bursa'nın İznik ilçesinde bir mağarada kazı yaparken...

Bursa'da tam bir can pazarı yaşandı! Dün gec...

Bursa'nın İznik ilçesinde define ararken mağarada ma...

MHP'li başkan AK Partili başkandan kalan bor...

31 Mart 2019 yerel seçimlerinin resmi olmayan sonuçl...

Herkes bu talimatı konuşuyor! Tartışmaların ...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu,...

Erdoğan ve İmamoğlu beraber saf tuttu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyük...

Bursa'da başkan makam araçlarını topladı, va...

Bursa'nın Yıldırım ilçe Belediyesi'nde birim müdürle...

Terör örgütü DEAŞ'ın sözde Bursa sorumlusu k...

Bursa'da hakkında yakalama kararı bulunan terör örgü...

Yıldırım, İmamoğlu'nu tebrik etti: 'Duymayan...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kay...

Yavuz Bingöl ve Öykü Gürman arasında yeni kr...

2016'da anlaşmalı olarak boşanan şarkıcı Yavuz Bingö...

'Seçim tartışmalarını geride bırakalım' diye...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip...

İmamoğlu'nun belediye verilerinin kopyalanma...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde verilerin kopyala...

Uludağ Üniversitesi'nde devir teslim töreni!...

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Rektörlüğü'ne atanan...

Kasımpaşa 1-1 Bursaspor

Spor Toto Süper Lig'in 29. haftasında Bursaspor ve ...