Cumhur İttifakı Nilüfer adayı Necati Şahin, projelerini tanıttı: 'FSM'deki arazi şehir meydanı olacak'

Cumhur İttifakı AK Parti Nilüfer Belediye Başkan Adayı Necati Şahin, Nilüfer için ekibiyle birlikte hazırladığı projeleri tanıttı. Şahin, "Nilüfer'de 'bey'lik vaktinin bitmesine 17 gün kaldı" dedi.

SİYASET, 15 Mart 2019 Cuma, 14:41
Cumhur İttifakı Nilüfer adayı Necati Şahin, projelerini tanıttı: 'FSM'deki arazi şehir meydanı olacak'

Cumhur İttifakı AK Parti Nilüfer Belediye Başkan Adayı Necati Şahin, 31 Mart'ta seçilmesi halinde Nilüfer'de hayata geçirmeyi planladığı projelerini görkemli bir törenle tanıttı.

Proje ve belediye meclis üyesi adayları tanıtım toplantısına, AK Parti Bursa Milletvekili İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, önceki dönem Tarım ve Orman Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Bursa milletvekilleri Mustafa Esgin, Emine Yavuz Gözgeç, Vildan Yılmaz Gürel, Muhammet Müfit Aydın, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Ufuk Ay, MHP Nilüfer İlçe Başkanı Ali Hayri Ozan, geçmiş dönemi milletvekilleri, partililer, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

"TECRÜBEMİZLE GELİYORUZ"

İlk olarak kürsüye çıkan Cumhur İttifakı AK Parti Nilüfer Belediye Başkan Adayı Necati Şahin, Nilüfer'de gönül belediyeciliğini kurmaya geldiklerini belirterek,  "Gelmeye 17 gün kaldı. Şehir planları, Alt yapı ve ulaşım, Kentsel dönüşüm, Benzersiz şehircilik, Akıllı şehircilik, Çevreye saygılı şehircilik, Sosyal belediyecilik, Yatay şehirleşme, Halkla birlikte yönetim, Tasarruf, şeffaflık ve Değer üreten şehirler ilkelerimizi hayata geçirmek için geliyoruz. Var gücümüzle çalışacağımıza huzurlarınızda söz veriyoruz.  Nilüfer'e gönlümüzü vermeye geliyoruz. Tevazu, liyakat, şeffaflık, samimiyet ve tecrübemizle Nilüfer'de gönül belediyeciliğini kurmaya geliyoruz. Nilüfer'in yaşam alanlarının kalitesini yükselteceğiz ve kamu alanlarının halkın hizmetinde kullanılmasını sağlayacağız. Kentsel dönüşüm mağdurlarının sorunlarını çözeceğiz. Geleceğin Bursa'sı Nilüfer'in 50 yılını planlayacağız. Nilüfer Belediyesi'ni dar kalıplarla, algı belediyeciliği ile şehir efsaneleri ile, aile vakıfları ile değil, emin ve ehil kadrolarla yönetmeye geliyoruz. Şehrimizin emanetçisi olduğumuzu asla unutmayacağız.Atasözü "yalnız taş duvar olmaz" diyor. Bilmenizi isterim ki bu bir ekip işi. Her bir proje, başta il ve ilçe teşkilatlarımız, mahalle başkanlarımız ve çalışma ekibimiz ile birlikte düşünülmüş, araştırılmış ve bugün huzurunuza çıkmıştır. Emeği, katkısı olan herkese huzurlarınızda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Nilüfer'e değer katacak projelerimizi Büyükşehir Belediyemiz ve merkezi idare ile birlikte hayata geçireceğiz. Biz diyoruz ki; Bey'lik bitti, şimdi çalışma vakti" diye konuştu.

NİLÜFER'E DEĞER KATACAK PROJELER

Necati Şahin'in hazırladığı projeler şöyle:

NİLÜFER KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ

Nilüfer ve Bursa halkının sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin, sıklıkla, görkemli ve kapsamlı bir biçimde gerçekleşmesine olanak verecek yeni ve ihtişamlı bir kongre ve kültür merkezi projesi ile hem yerel sanatçıların etkinlikleri için alternatif mekanlar sunulurken, ulusal ve uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yapılacak.

NİLÜFER ŞEHİR MEYDANI VE REKREASYON ALANI

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde, hastane alanı olarak tahsis edilmiş arsa, milli bayramların kutlanacağı, açık hava kültür sanat etkinliklerinin düzenlenebileceği, bankları, süs havuzları ve yeşil alanları ile şehir meydanı ve toplanma alanı olacak.

TEMAPARK VE KENT ORMANI

Kayapa - Çamlık bölgesinde vatandaşların aileleriyle birlikte tabiat ile buluşabileceği ve aynı zamanda güzel vakit geçirebileceği kent ormanı ve tema park oluşturulacak.

AYVALIDERE REKREASYON DÜZENLEMESİ

Mevcut hali ile sineklere ve çöplere ev sahipliği yaparak Nilüfer'e yakışmayan Ayvalıdere bölgesi için hazırlanan rekreasyon alanı projesi, şehirde ama doğanın da içinde, yeni dinlenme ve eğlenme rotası olacak.

ADRENALİN PARK VE BUNGALOV EVLERİ

Yapılması planlanan bu aktivite alanı aynı zamanda içerisinde bulunan bungalov evler ve piknik alanı ile de Nilüfer halkına doğal bir mekan sunacak.

ÇOK AMAÇLI PAZAR ALANLARI

Bir kısmı rehabilite edilerek bir kısmı da sıfırdan inşa edilerek mahallelere Pazar yerinden, spor alanlarına, etkinliklerden konserlere kadar pek çok konuda hizmet verebilen alanlar kazandırılacak.

EKO KÖYLER VE KARAVAN PARKI

Eko Köyler projesi, Nilüferliler için huzur noktaları olacak. Ayrıca popülaritesi her geçen gün artan karavan turizmi için de bölgeye 7 yıldızlı bir karavan parkı yapılacak.

YAŞLI VE ALZHEIMERLILAR İÇİN YAŞAM KÖYLERİ

Yaşlı ve Alzheimer hastaları için oluşturulacak yaşam köyleri projemiz ile yeni ve mutlu bir başlangıç sağlanacak.

 ARKEOLOJİK MÜZE VE KENT MÜZESİ

Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Bursa'ya ve Nilüfer'e yakışacak kent müzesi ile çağdaş toplumlara örnek olacak bir merkez meydana getirilecek.

GÖLYAZI TURİZM İLE DEĞER KAZANACAK

Gölyazı ihtiyacı olan cephe sağlıklılaştırma, aslına uygun yenileme çalışmaları, otopark ve yeme içme alanları, sahil yolunun rehabilitasyonu ve ilaveleri gibi projelere merkezi hükümet ve Büyükşehir Belediyesi ile yapılacak ortak çalışmalar sonucunda kavuşacak.

ENGELSİZ PARKLAR VE ENGELSİZ EĞİTİM

Engelli vatandaşların topluma karışması, meslek edinerek istihdama katılmaları için Mesleki Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri kurulacak.

GENÇLİK MERKEZLERİ

Her dönem için önemli bir ihtiyaç olan eğitim ve beraberinde istihdam konusunda belediye, üniversite ve OSB yönetimleri ile işbirliğine gidilerek iş garantili mesleki eğitim kurslarının yıl boyu hizmet vermesi sağlanacak.

BALAT ORMANI VE KONSER ALANI

Balat ormanında hayata geçirilecek konser alanı, yıl boyunca birbirinden değerli konserler ile Nilüferlileri müzik ve eğlence ile buluşturacak.

MİSİ VE DAĞYENİCE

Misi Köyü, hem Nilüferliler hem de ilçe dışından gelecekler için önemli bir turizm lokasyonu haline gelecek. Dağyenice Mahallesi yeniden planlanarak Büyükşehir Belediyesi ile konut ve sosyal yaşamı ile alternatif bir yaşam bölgesi olacak.

SPOR ALANLARI

Erişimi kolay, açık ve kapalı yüzme havuzları, futbol-basketbol sahaları ve tenis kortları yaygınlaştırılacak.

HOBİ BAHÇELERİ

Hobi bahçeleri projesi ile vatandaşlar kent yaşamının getirdiği stresten kurtulacak.

HAYVAN OTELİ VE HASTANESİ

100 ile 200 dönüm üzerinde kurulu doğal yaşam alanı içerisinde klinik, 7/24 açık acil müdahale, engelli bakım, yoğun bakım ve rehabilitasyon üniteleri yapılacak.

AÇIKHAVA SİNEMASI

Açıkhava sinemaları Nilüfer'de yeniden hayat bulacak.

YERALTI VE KATLI OTOPARKLARI

Tespiti yapılan alanlarda yeraltı ve/veya katlı otoparklar inşa edilerek bölge halkının otopark sorununa kalıcı çözüm üretilecek.

GÖÇMEN KONUTLARI BÖLGESİNİN REHABİLİTASYONU VE BALKANEVİ

Göçmen Konutları Mahallesi, bölgenin rehabilitasyonu için hazırlanan proje ile  hak ettiği değere kavuşacak. Ayrıca Balkanevi sosyal tesisi ile bölgeye ayrı bir renk ve ayrı bir soluk katılacak.

ÇOCUK MÜZESİ

Çocuk Müzesi ile çocuklarımıza  yeni ufuklar açılarak,  hayal güçleri beslenecek.

ÇOCUK FESTİVALİ

Sadece Nilüfer'in değil tüm Bursa'nın dikkatini çekecek ve her yıl düzenlenecek çocuk festivali organizasyonu düzenlenecek.

ANFİ TİYATRO

Anfi tiyatrolar ve mini sahnelerle Nilüferliler özgürce müzik yapma ve kendini ifade etme mekanlarına kavuşacak.

DRONE PARK

İçerisinde drone eğitimleri, 3D baskı, 3D modelleme ve robotik kodlama başlıklarını içeren maker eğitimleri, drone yarışları, atölye çalışmaları ve festivalleri ile Drone Park oluşturulacak.

DİĞER PROJELER:

TEMATİK GENÇLİK PARKLARI

KIRSALDA TARIM VE HAYVANCILIK DESTEKLERİ

TURİZM TANITIM PLATFORMLARI

ORTAK AKIL - ORTAK DEĞERLER

SAĞLIKLI VE GÜVENLİ TOPLUM

HAVA KİRLİLİĞİ ÖLÇÜM MERKEZLERİ

YEŞİL BİNALAR İLE YEŞİL NİLÜFER

SIFIR ATIK POLİTİKASI

SANAYİ BÖLGELERİ ÇEVRESİ EKOLOJİK KUŞAK

BELEDİYE - ÜNİVERSİTE - GENÇLİK - OSB'LER

ORTAK İSTİHDAM VE EĞİTİM PROGRAMLARI

YAŞAM ALANLARINDA YATAY MİMARİ

HOBİ SANAT EVLERİ

DÖRT ELEMENT PARKLARI

YEREL ÜRÜNLERİN VE ÜRETİCİNİN DESTEKLENMESİ

TARIM ARAZİLERİNİN KORUNMASI

AİLE ÇOCUK KADIN VE HAMİLE EĞİTİM PROGRAMLARI

KADIN GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ

AKTAŞ'TAN NECATİ ŞAHİN'E TEBRİK

Projelerin açıklanmasının ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da, Necati Şahin'i tebrik ederek, "Adaylığı ilan edildiği günden itibaren bugüne kadar 2 aylık bu süreç zarfında canla başla ve heyecanla nasıl bir hazırlık yaptığına, gecelerinin gündüzlere karıştığının bizzat şahidim. Projeler de bunun göstergesi. Rabbim mahcup etmesin. Sadece son 17 günümüz var. Hem 17  ilçemizin tamamında hem de büyükşehirde seçimi  alacağız bundan hiçbir kardeşimizin şüphesi olmasın" dedi.

 ESGİN: HİÇBİR VAADİNİ YERİNE GETİREMEDİ

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin ise, 16 yıllık AK Parti iktidarında büyük hizmetler ortaya koyduklarını ifade ederek, "Milletten aldığımız heyecanla bu hizmetleri yapıyoruz. Cumhur İttifakı milletin gönlünde kurulmuş bir ittifaktır. Kapalı kapılar ardında kurulmuş bir ittifak değildir. Bozbey'in geçen dönem yayınladığı proje kitapçığındaki vaatlerin hiçbirini yapmadı. Necati Şahin'den eminiz.  Çok başarılı bir mühendis. Nilüfer kutlu ufuklara Necati Şahin ile ilerleyecektir" ifadelerini kullandı.

FARUK ÇELİK: NİLÜFER'DE KAPIYI ŞAHİN'LE AÇACAĞIZ

Geçmiş dönem Tarım ve Orman Bakanı Faruk Çelik, Nilüfer'de seçimi Necati Şahin ile kazanacaklarını dile getirerek, "Kapının nasıl açılacağını burada gördüm. Bu seçim çok önemli. Bu coğrafyada yaşayan herkes Türkiye'den çıkış yolu bekliyor. Burada gösterilecek dik duruş bu yüzden çok önemli. Yapılacak en ufak bir zikzak ve çürüme sadece 82 milyonu değil, büyük coğrafyayı etkileyecek" dedi.

ALA: ŞAHİN İLE NİLÜFER KAZANACAK

İçişleri eski Bakanı AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala ise, Necati Şahin'in seçilmesiyle Nilüferli'nin kazanacağını belirterek, "Projeleri gördük. Hepsi çok değerli ve özel projeler. Millet İttifakı'nın adayının açıkladığı projeleri de gördük. Metro için hazırladığı projelere büyükşehirin bütçesi yetmez. Bu projeler ancak hükümet eliyle yapılır. Cumhurbaşkanımız da bunun sözünü Bursa mitinginde vermişti" diye konuştu.

Bursa'da ev sahibi olmanın tam zamanı! İşte detaylar...

GÜNCEL
'Matematik dersi zorunlu olmayacak' iddiası! MEB'den flaş açıklama geldi...
Milli Eğitim Bakanlığı, çok konuşulan matematik dersi zorunlu olmayacak iddiasıyla ilgili açıklam...
GÜNCEL
Başkan Yılmaz Batı Trakya'da: 'Elinize çöp batsa bizim Bursa'da yüreğimiz kanar'
Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Batı Trakya soydaşlarla bir araya geldi. "Bizim hem gönül...
DÜNYA
Komşu F-16'lar için verilen fiyatı yüksek buldu!
Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Krasimir Karakaçanov, ABD ile savaş uçağı alımı...
GÜNCEL
YSK toplantısı sona erdi, gerekçeli karar bugün açıklanmayacak!
YSK'nın iptal edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin gerekçeli kararını bugün a...
TÜRKİYE
Feci olay! Traktör ile ağaç arasında kalarak can verdi...
İzmir Tire'de meydana gelen kazada, traktör ile ağaç arasında kalan bir vatandaş hayatını kaybett...
GÜNCEL
Bursa'da antik kent üzerine yapılan AVM inşaatıyla ilgili flaş gelişme! İtiraz edildi...
Bursa'nın Mudanya ilçesindeki Myrleia Antik Kenti üzerine kurulan alışveriş merkeziyle ilgili dav...
Engin Akyürek birlikte rol almak istediği kadın oyuncuyu açıkladı!
Ebru Gündeş yeni şarkısının klibini iznik'te çekti!
Bursa'daki müzeler film platosuna dönüyor!
Bursa'da filmleri aratmayan kovalamaca! Polisler Elmasbahçeler'de sıkıştırdı

En Çok Okunan Haberler

Bursa'da kocasını öldüren kadından tüyler ür...

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde 10 yıllık eşini bıçakl...

Bursa Valiliği uyardı! Çok sert geliyor

Bursa'da güneşli hava yerini tekrar yağmura bırakıyo...

Ulaşımda Bursalıların yüzünü güldürecek kara...

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yapılan oylama...

Büyük tepki görmüştü! Bursa'da asılsız ihbar...

Bursa'da İtfaiyeciler Haftası nedeniyle görevlilere ...

Bursa'da büyük tepkiye neden olan pankarta B...

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin 19 Mayıs Atatürk'ü A...

Bursa'da bıçaklayıp kaçtı! 'Anneme küfretti,...

Bursa'da bir şahıs daha önce tartıştığı kişiyi bıçak...

Bursa'da trafikte cinayet: 'Gözlerimi açtığı...

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde 2 grup arasında trafikte...

Bursa'da yürek yakan kaza... Kural ihlali ya...

Bursa'nın Karacabey ilçesinde kırmızı ışık ihlali ya...

Bursa'da yunus polisinin şehit olduğu kazada...

Bursa'da yunus polisini şehit olduğu kazanın davasın...

Bursa'da abisini bıçaklayarak öldürdü: 'Kaza...

Bursa'da tartıştığı ağabeyini bıçaklayarak öldüren s...

Bursa'da otobüs şoförü ile yolcu birbirine g...

Bursa'da bir yolcu ile otobüs şoförü bilinmeyen bir ...

Türkiye bu olayı konuşuyor! 'Değişik bir şer...

İzmir'in Bayraklı ilçesinde kimya öğrencisi genç, si...

Bursa'da kahreden son! 4 yaşındaki Yasin oto...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, sokakta oynarken halk ot...

Bursa'da zihinsel engelli kızdan 6 gündür ha...

Bursa'nın Karacabey ilçesinde yaşayan zihinsel engel...

Bursa'nın göbeğinde korku dolu anlar! Otomob...

Bursa 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda sürücüsünün ko...