24 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,984 TL
  • 4,923 TL
  • 170,88 TL
  • 116.603
BURSA 15°

ABD DEAŞ'lı komutanları tahliye etmiş

ABD DEAŞ'lı komutanları tahliye etmiş

Rus haber ajansı RIA Novosti adını açıklamadığı bir kaynağa dayandırdığı haberinde, ABD Hava Kuvvetleri'nin, Suriye'nin Deyrizor kentinde bulunan terör örgütü DAEŞ'in bazı saha komutanlarını bölgeden tahliye ettiğinin iddia etti.

07 Eylül 2017 Perşembe 19:38 DÜNYA

Rus haber ajansı RIA Novosti'nin, adı açıklanmayan askeri ve diplomatik bir kaynağa dayandırdığı haberine göre, ABD Hava Kuvvetleri'ne ait helikopterler, ağustos ayında Deyrizor kentindeki 20 civarındaki DAEŞ saha komutanını bölgeden tahliye etti.

Söz konusu terör örgütü DAEŞ'li komutanların ve bazı militanların, ABD tarafından "başka bölgelerde" kullanılmak için tahliye edildiği öne sürülen haberde, tahliye edilen DAEŞ'li komutanlardan 2'sinin Avrupa kökenli olduğu da belirtildi.

DAEŞ'li teröristlerin tahliyesinin Suriye'de ilk kez gerçekleşmediğinin vurgulandığı haberde, mayısta da Deyrizor'dan DAEŞ'li saha komutanlarının ve bazı Avrupalı paralı askerlerin de tahliye edildiği, haziran-temmuz aylarında ise Rakka'da benzer tahliye operasyonlarının yapıldığı ileri sürüldü.

Beşşar Esad rejimi tarafından salı günü yapılan açıklamada, Deyrizor'un merkezindeki terör örgütü DAEŞ kuşatmasının kırıldığı duyurulmuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başbakan'dan deprem açıklaması

Başbakan'dan deprem açıklaması