18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 21°

ABD'de darbe sesleri! Bu haber olay yarattı!

ABD'de darbe sesleri! Bu haber olay yarattı!

Tarihinde hiçbir siyasi darbenin yaşanmadığı ABD'de, darbe korkusu tüm ülkeyi sardı.  ABD Fox News kanalı "ABD'de Darbe?" konulu bir yayın gerçekleştirdi. Kanalın alt bandı ABD'de büyük olay yarattı.

17 Aralık 2017 Pazar 17:46 DÜNYA

ABD, hükümetler olarak hiçbir zaman asker veya siyasi bir darbe yaşamadı. Bununla birlikte doğruluğu tartışılacak şekilde, yapılan darbelerin de içinde parmağı olduğu belirtilirdi, ancak bu sefer ABD bire bir darbe korkusu yaşamaya başladı. ABD Fox News kanalında KJ'sinde "ABD'de Darbe? (A coup in America?)" yazan bir program vardı. Programda ABD iç siyasetinde yaşananların bir darbe etkisi olup, olamayacağı tartışılıyordu.

TRUMP DESTEKLENMİYOR

Programda Trump'ın bazı kesimler tarafından desteklenmediği ve bu nedenle yönetimde istenmediği belirtilirken, bu dönem içerisinde yaşanan soruşturma ve takiplerin de bu yüzden olduğu, Trump'ın elini zor duruma düşürmek için yapıldığı savunuldu.

DARBE OLARAK YORUMLANDI

Programda, bu durumun seçim öncesi, Trump ile Clinton arasında yaşanan çekişme döneminden beri var olduğu belirtilirken, o dönemde FBI'nın da Trump karşıtı olduğunu belirtmiş, operasyonun o dönemde başladığını belirtmişti. Televizyonda yayınlanan bu tartışma "darbe mi, değil mi" yorumlarına neden oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Protein preparatları tehdidi

Protein preparatları tehdidi