24 Şubat 2018 Cumartesi

  • 3,791 TL
  • 4,663 TL
  • 161,98 TL
  • 117.522
BURSA

Almanya'da skandal! Türkiye'yi haritadan sildiler!

Almanya'da skandal! Türkiye'yi haritadan sildiler!

Alman lastik firması Continental, internet sitesinde yer alan son yayınladığı reklam filminde Türkiye’yi haritan sildi. Büyük tepki çeken skandal sonrası firma, videoyu yayından kaldırıp tüm kamuoyundan özür diledi.  

09 Şubat 2018 Cuma 15:29 DÜNYA

Dünyaca ünlü Alman lastik firması Continental, tarihi bir skandala imza attı. Firma, son yayınladığı reklam filminde dünya haritasından Türkiye’yi sildi. Powertraing isimli teknolojinin tanıtım videosunda yer alan haritada, diğer tüm ülkeler görünürken Türkiye yerinde Akdeniz yer aldı. Türkiye’nin sınırlarının büyük bir bölümünü kaldırıp, tüm bölgeyi deniz olarak gösteren Continental'ın hangi sebeple böyle bir şey yaptığı tespit edilemedi.

FİRMADAN ÖZÜR GELDİ

Sosyal medyada büyük tepki çeken skandal hata sonrası Continental’dan özür açıklaması geldi. Açıklamada, “Sosyal medyada yer alan paylaşımlar sayesinde Continental Otomotiv Global sayfasında grafik hatası olan bir videonun yer aldığının farkına vardık. Tüm sosyal medya kullanıcılarına bize bu hatayı bildirdikleri için teşekkür ederiz. Videonun hemen kaldırıldığını bildirmek isteriz. Derin üzüntü içerisindeyiz. Tüm kamuoyundan özür dileriz” denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hakkâri'den kahreden haber!

Hakkâri'den kahreden haber!