08 Aralık 2016 Perşembe

  • 3,452 TL
  • 3,663 TL
  • 130,51 TL
  • 75.929
BURSA

'Banker Bilo' filmi gerçek oldu!

'Banker Bilo' filmi gerçek oldu!
  • 371

Musul'dan ayrılmak isteyen Türkmen aile, "Banker Bilo" filmindekine benzer bir hikayeyle dolandırıcılar tarafından dolandırıldı.

28 Ekim 2016 Cuma 16:08 DÜNYA

Musul'da çocuklarının hastalıklarını tedavi ettirebilmek için çıkış yolu arayan Türkmen aile, İlyas Salman'ın oynadığı "Banker Bilo" filmini aratmayan yolculukla "Türkiye" diye çıktığı yolculukta soluğu Cerablus'ta aldı.

Musul'daki sağlık hizmetlerinin yetersizliği nedeniyle çocuklarına şifa bulamayan Ömer, sağlık umuduyla yeni arayışlarına başladı. Bu sırada tanıştığı bir kişi, kendilerini Türkiye'ye götürebileceğini belirterek, bunun karşılığında kişi başı bin 750 dolar talep etti. Maddi imkansızlıklar nedeniyle evindeki eşyalarını satan Ömer, belirlenen ücreti temin edince ailesiyle Musul'dan ayrıldı.

Anlaştığı kişinin getirdiği kamyonetin kasasında, "Türkiye'ye doğru yola çıkan" Ömer ailesi, İlyas Salman'ın oynadığı "Banker Bilo" filmini aratmayan yolculuk sonrası boş bir araziye bırakıldı. Türkiye'ye geldiklerini sanan aile, bir süre sonra Suriye'nin El-Bab kasabası yakınlarında olduklarını öğrenince dolandırıldıklarını anladı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Liselerde açık uçlu sınav devri

Liselerde açık uçlu sınav devri