18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 21°

Beyaz Saray da yalanladı

Beyaz Saray da yalanladı

Beyaz Saray, terör örgütü yandaşlarının sosyal medyada yaydığı 'Türkiye'nin Afrin'de kimyasal silah kullandığı' iddialarına ilişkin, ABD’nin bunu "son derece olasılık dışı" olarak gördüğünü ifade etti.

18 Şubat 2018 Pazar 08:46 DÜNYA

Amerikan Associated Press haber ajansına açıklamada bulunan bir Beyaz Saray yetkilisi, terör örgütü PYD/PKK’nın sosyal medya üzerinden yaydığı "Türkiye’nin Afrin’de kimyasal silah kullandığı" iddialarına ilişkin haberleri gördüğünü ancak ellerinde bunu teyit edecek bir kanıt olmadığını söyledi. İsminin açıklanmasını istemeyen yetkili, bu iddiaları "son derece olasılık dışı" olarak nitelendirdi.  Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi'nden AA muhabirine açıklama yapan bir yetkili de benzer bir değerlendirmede bulundu.  Söz konusu iddialara ilişkin haberlerin farkında olduklarını belirten yetkili, “Türk kuvvetlerinin kimyasal silah kullandığını son derece olasılık dışı olarak değerlendiriyoruz. Afrin’de sivillerden uzak durulması ve sivillerin korunması çağrısında bulunuyoruz” dedi.

SANA VE TERÖR ÖRGÜTÜ YANDAŞLARI YAYMIŞTI

Suriye'de Esad rejimine bağlı SANA haber ajansı Afrin'in Mezyene köyünde 6 kişinin zehirli gazdan etkilenerek tedavi altına alındığı ileri sürmüştü. İddiayı ise Afrin'deki hastanenin yöneticisine dayandırmıştı.  SANA'nın resmi internet sitesinde bu açıklamalara yer verilmesine rağmen, iddialara ilişkin görüntülerin bulunmaması dikkati çekti. Habere ilişkin sadece bir kaç fotoğraf karesi paylaşılmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Soyağacında daha eski tarihlere nasıl gidilir?

Soyağacında daha eski tarihlere nasıl gidilir?