23 Şubat 2018 Cuma

  • 3,788 TL
  • 4,663 TL
  • 161,85 TL
  • 116.841
BURSA 13°

Esad rejiminden tehdit gibi hamle

Esad rejiminden tehdit gibi hamle

Esad rejimine bağlı bir Suriyeli komutan, Halep ve İdlib bölgelerindeki cepheye yeni hava savunma unsurları ve uçaksavar füzeleri konuşlandırdığını söyledi. Rejim komutanı, savunma unsurlarının Türkiye’nin operasyon yürüttüğü Suriye'nin kuzeyindeki hava sahasını da kapsadığını belirtti.

06 Şubat 2018 Salı 12:05 DÜNYA

Türkiye'nin sınırdaki terör gruplarına karşı yürüttüğü askeri harekâtın başlamasından hemen önce Suriye hava sahasına giren Türk uçaklarını düşürmekle tehdit eden Esad rejiminden yeni bir hamle geldi.  Rejime bağlı bir Suriyeli komutan, Suriye ordusunun Halep ve İdlib bölgelerinde cepheye yeni hava savunma unsurları ve uçaksavar füzeleri konuşlandırdığını söyledi. Rejim komutanı, konuşlandırmayı "herkese verilen bir mesaj" olarak niteleyerek “(Hava savunması) Suriye'nin kuzeyindeki hava sahasını kapsıyorlar" dedi.

TEHDİT ETMİŞLERDİ

Türkiye geçen ay sınırında bulunan terör örgütlerini bölgeden temizlemek için Zeytin Dalı harekâtını başlatmıştı. Afrin, Halep vilayetinin bir parçasını oluşturuyor.  Afrin harekâtı öncesi Suriye devlet televizyonu'na konuşan Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Miktad, "Suriye hava savunma sistemleri ülkeye saldırmayı hedefleyen Türk uçaklarını yok etmeye hazırdır" tehdidinde bulunmuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

'Hiçbir ürünü dışarıdan almayacağız'

'Hiçbir ürünü dışarıdan almayacağız'