18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 21°

Esad'ın danışmanı haddini aştı!

Esad'ın danışmanı haddini aştı!

Şam yönetiminin Ankara'yla Zeytin Dalı Harekatı'nı istişare etmediğini söyleyen Suriye rejim lideri Esad'ın danışmanı Buseyna Şaban, Türkiye dahil her türlü saldırganla mücadeleye devam edeceklerini belirtti. Şaban, Türk ordusunun teröristlere karşı yaptığı mücadeleyi de işgal olarak niteledi.

19 Şubat 2018 Pazartesi 14:59 DÜNYA

Suriye rejim lideri Beşar Esad'ın danışmanı Buseyna Şaban, Türkiye ile ilgili skandal açıklamalarda bulundu. Sputnik'in haberine göre, Moskova'da Valday Tartışma Kulübü'nde yapılan Ortadoğu konulu konferansta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şaban, Suriye'nin Afrin'de düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nı Türkiye ile istişare edip etmediği sorusuna "Hayır" yanıtını verdi. Şaban, Suriye'nin İsrail, ABD ve Türkiye dahil her türlü saldırganla ve saldırganlık eylemleriyle mücadeleye devam edeceğini vurguladı. Şaban, Türkiye'nin Astana sürecini Suriye'deki işgali sürdürmek için kullandığını da öne sürdü.

İŞGAL NİTELEMESİ YAPTI

“Türkiye, Suriye'de işgalci durumunda ve Astana anlaşmalarını uygulamıyor. Ankara, anlaşmaları saldırganlığını gizlemek için kullanıyor” diyen Şaban, Türkiye'nin eylemlerinin Rusya'nın Suriye'nin toprak bütünlüğünü koruma çabalarıyla çeliştiğini savundu.

EĞER SORUN YAŞANIRSA…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Osmanlı sultanlığı hayali kuran Müslüman Kardeşler üyesi' olduğunu' savunan Şaban, “Eğer herhangi bir sorun yaşanırsa, NATO öncelikle Türkiye'yi destekleyecektir. BM Güvenlik Konseyi ve BM, bu işgale karşı çıkmalı. Zira bu, teröristlerin Suriye halkına karşı sonuna dek savaşmasına yardımcı oluyor ve Rusya, Suriye ve İran'ın teröre karşı nihai zafer ilan etmesini engelliyor” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Soyağacını öğrenenler bu siteye akın ediyor!

Soyağacını öğrenenler bu siteye akın ediyor!