24 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,984 TL
  • 4,923 TL
  • 170,88 TL
  • 116.603
BURSA 15°

Esad'ın yeni ayak oyunu! ÖSO'ya af tuzağı!

Esad'ın yeni ayak oyunu! ÖSO'ya af tuzağı!

Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatında TSK’nın yanında yer alan ÖSO'cuların dikkatini dağıtmak isteyen Esad rejimi, teslim olacak ÖSO mensuplarının af edileceğini açıkladı.

04 Mart 2018 Pazar 13:24 DÜNYA

Terör örgütü PYD/PKK'yı Suriye'de destekleyen Esad rejimi şimdi de Afrin harekatında yer alan Suriyeli ÖSO askerlerine yönelik yeni bir ayak oyununu devreye soktu. Resmi SANA haber ajansı üzerinden silahlarıyla teslim olacak ÖSO askerlerinin af edileceğini belirten Şam yönetimi bu kapsamda Menbiç'te 150 kişinin af edildiğini de açıkladı. Uzmanlar amacın, TSK ile cephede savaşan ÖSO mensuplarının dikkatini dağıtmak olduğunu belirtti. ÖSO üyelerinin Afrin operasyonunda önemli başarılara imza attığına hatırlatan uzmanlar; Esad'ın bu hamleyle ÖSO üyelerinin kafalarını karıştırıp, Afrin operasyonunu sekteye uğratmayı hedeflediğini kaydetti.

ÖNCEKİLER UYGULANMADI

Bugüne kadar defalarca af kararı çıkartan Şam yönetimi, hiçbirini doğru düzgün uygulamadı. En güçsüz olduğu dönemde bile çıkardığı af kararlarını uygulamayan rejimin, şuan daha güçlü bir durumda olmasına rağmen böyle bir adım atması akıllarda soru işareti yarattı. TSK ile eşgüdümlü çalışan ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında teröristlerden kurtarılan köylerdeki halk tarafından kahraman gibi karşılanmış, dualarla uğurlanmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursa'da Jeoloji Mühendisleri Odası'ndan deprem uyarısı!

Bursa'da Jeoloji Mühendisleri Odası'ndan deprem uyarısı!