22 Mart 2018 Perşembe

  • 3,909 TL
  • 4,832 TL
  • 166,59 TL
  • 117.651
BURSA 22°

Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili açlık grevinde

Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili açlık grevinde

Gözaltına alınan Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı ve eski Odessa Valisi Mihail Saakaşvili'nin açlık grevine başladığı, mahkemenin 60 gün tutukluluk süresi vermesi halinde greve devam edeceği açıklandı.

09 Aralık 2017 Cumartesi 09:14 DÜNYA

Saakaşvili'nin avukatı Ruslan Çernolutskiy, gazetecilere yaptığı açıklamada, müvekkilinin başkent Kiev'de gözaltında tutulduğu nezarethanede açlık grevi başlattığını duyurdu. Çernolutskiy, mahkemenin 60 gün tutukluluk süresi vermesi halinde ise Saakaşvili'nin açlık grevini sürdüreceğini aktardı. Saakaşvili'nin sağlık durumunun iyi olmadığına dikkati çeken Çernolutskiy, müvekkiliyle ilgili yürütülen sürecin siyasi olduğunu öne sürdü.

Çernolutskiy, Mihail Saakaşvili'nin nezaretten yazdığı "İktidar beni yalan suçlamalarla gözaltına aldı. Bu suretle sizi korkutmak istiyorlar" notunu da basına dağıttı.  Bu arada, Saakaşvili taraflarından oluşan bir grup, nezarethane önünde toplanarak beklemeye başladı. Güvenlik güçleri ile bu kişiler arasında zaman zaman arbede yaşandı.  Mihail Saakaşvili, gece yarısı güvenlik güçlerinin yaptığı operasyon ile gözaltına alınarak nezarete konulmuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Emekliye maaş müjdesi

Emekliye maaş müjdesi