22 Mart 2018 Perşembe

  • 3,921 TL
  • 4,845 TL
  • 167,49 TL
  • 118.247
BURSA 22°

İran'da yolcu uçağı düştü! Kurtulan yok!

İran'da yolcu uçağı düştü! Kurtulan yok!

İran'da başkent Tahran'dan kalkan ve 66 kişiyi taşıyan bir yolcu uçağının İsfahan eyaletine başlı Semirom kentinde düştüğü açıklandı. Uçakta bulunan 66 kişinin öldüğü bildirildi.

18 Şubat 2018 Pazar 10:44 DÜNYA

Rusya’da geçen hafta yaşanan ve 71 kişinin ölümüyle sonuçlanan yolcu uçağı kazasının ardından, benzer bir haber de İran’dan geldi.  Başkent Tahran'dan kalkan ve 50'den fazla kişiyi taşıyan bir yolcu uçağının İsfahan eyaletine bağlı Semirom kentinde düştüğü açıklandı.

Fars haber ajansına konuşan  İranlı acil hizmetler direktörü Pir Hüseyin Kulivand "Uçak Semirom bölgesinde düştü ve tüm acil durum güçleri alarma geçirildi. Uçakta 50-60 yolcu bulunuyordu" dedi.

Yolcu uçağının rotası

BURUCERDİ: UÇAKTA 66 KİŞİ BULUNUYORDU

Yarı resmi ISNA haber ajansına konuşan İran meclisi milli güvenlik ve dış siyaset komisyonu başkanı Alaaddin Burucerdi ise “Aseman Havayolları'na ait 60 yolcu ve 6 mürettebat taşıyan uçak bu sabah radardan kayboldu. Bölgedeki insanların gözlemleri uçağın düştüğüne işaret ediyor” dedi.

Uçağın düştüğü belirtilen bölgenin dağlık arazi olduğu, o nedenle ambulans göndermenin imkanı olmadığı ancak bölgeye bir helikopter gönderildiği ifade edildi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Kültür şehri Bursa’ya bir merkez daha!

Kültür şehri Bursa’ya bir merkez daha!