18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 21°

Komşu sele teslim: Yüzlerce mahsur var

Komşu sele teslim: Yüzlerce mahsur var

Yunanistan’ın başkenti Atina yakınlarında meydana gelen selde 3 kişi hayatını kaybetti. Bölgede yüzlerce kişinin evlerinde ve araçlarında mahsur kaldığı belirtilirken, ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

15 Kasım 2017 Çarşamba 13:29 DÜNYA

Yunanistan'ın başkenti Atina yakınlarında meydana gelen sel can kayıplarına yol açtı.  Yunan itfaiyesi, Atina'nın yaklaşık 40 kilometre batısındaki Mandra'da biri kadın 3 kişinin cansız bedenlerine ulaşıldığını açıkladı. Ölen kişilerin, arama kurtarma çalışmaları sırasında su basan evlerinde bulunduğu kaydedildi. Sahil kasabası Nea Peramos'ta da sel ve taşkınlar sebebiyle yollarda kuvvetli akıntıların oluşması ve taşkınlar sebebiyle, yüzlerce kişinin evlerinde ve araçlarında mahsur kaldığı bildirildi.

OLAĞANÜSTÜ HAL

Kurtarma çalışmalarının 125 itfaiye memuru ve 40 araç ile devam ettiği, kurtarılan 3 kişinin hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Atina-Korinth otobanında mahsur kalan otobüs yolcularının da itfaiye ekiplerince kurtarıldığı ifade edildi. Öte yandan, sel felaketinin yaşandığı Mandra, Nea Peramos ve Megara ilçelerinde olağanüstü hal ilan edildi. Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği bölgede, ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe ediliyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da milli servet böyle çürüyor

Bursa'da milli servet böyle çürüyor