19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,939 TL
  • 4,841 TL
  • 165,80 TL
  • 116.286
BURSA 18°

Merkel'den Deniz Yücel açıklaması: 'Memnun oldum'

Merkel'den Deniz Yücel açıklaması: 'Memnun oldum'

Geçen yıl terör örgütü propagandası yaptığı şüphesiyle tutuklanan Deniz Yücel serbest bırakıldı. Kararın ardından açıklama yapan Almanya Başbakanı Angela Merkel, "Deniz Yücel serbest kaldığı için memnun oldum" dedi.

16 Şubat 2018 Cuma 17:04 DÜNYA

Almanya Başbakanı Angela Merkel, geçen yıl terör örgütü propagandası yaptığı şüphesiyle tutuklanan "Die Welt" muhabiri Deniz Yücel’in serbest bırakılmasıyla ilgili açıklama yaptı. Merkel, "Deniz Yücel serbest kaldığı için çok memnun oldu. Kamuoyunun çok fazla tanımadığı ancak tutuklu olan başka Alman vatandaşları da var. Onlar için de hızlı bir hukuki sürecin işletileceğini umuyorum" dedi.

GABRIEL'DEN TEŞEKKÜR

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel de, Deniz Yücel'in serbest bırakılmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Herkes için güzel bir gün. Davaya öncelik verdikleri için özellikle Türk hükümetine teşekkür ederim" dedi. Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel karardan sonra Yücel’in Türkiye’den ayrılabileceğini tahmin ettiğini de söyledi.

MASS: MUHTEŞEM BİR HABER

Deniz Yücel'in serbest bırakılmasıyla ilgili bir açıklama da Almanya Adalet Bakanı Heiko Mass'tan geldi. Yücel'in serbest bırakılmasını "muhteşem bir haber" olarak nitelendiren Mass, "Deniz Yücel'in içeride geçireceği her gün, lüzumsuz bir gün olacaktı" şeklinde konuştu.

DENİZ YÜCEL BUGÜN SERBEST KALDI

Türkiye'de bir yılı aşkın süredir cezaevinde olan Die Welt muhabiri Deniz Yücel tahliye edildi. Ancak Deniz Yücel hakkında hazırlanan iddianamede 18 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Milyonluk vurgun yapan çete çökertildi!

Milyonluk vurgun yapan çete çökertildi!