22 Mart 2018 Perşembe

  • 3,909 TL
  • 4,832 TL
  • 166,59 TL
  • 117.651
BURSA 22°

Moskova'dan Erdoğan açıklaması: 'Aynı görüşte değiliz'

Moskova'dan Erdoğan açıklaması: 'Aynı görüşte değiliz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, “Kudüs konusunda Putin ile benzer yaklaşımlar içerisinde olduğumuzu gördüm” sözlerine Moskova'dan yanıt geldi. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsrail tutumunu bildiklerini ancak Ankara'yla aynı görüşü paylaşmadıklarını söyledi.

13 Aralık 2017 Çarşamba 14:18 DÜNYA

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, hafta başında Ankara’da gerçekleşen Putin-Erdoğan zirvesi sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İsrail’le ilgili sözlerini değerlendirdi. Erdoğan’ın ‘İsrail’in terör ve işgal devleti’ olduğu yönündeki sözlerine değinen Peskov, “Erdoğan'ın bu tutumunu biliyoruz ve mevcut durumda bu tutum, Rusya'nın tutumuyla örtüşmüyor. Rusya'nın Kudüs ve Orta Doğu'da çözümle ilgili tutumu çok iyi biliniyor” dedi.

YANIT VERMEKTEN KAÇINDI

Erdoğan'ın bu görüşünün çözüm açısından yapıcı olup olmayacağı sorusunu yanıtsız bırakan Peskov, “Söylediklerim dışında bir şey eklemeyeceğim” dedi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak kabul etme ve büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararına tepki gösteren Erdoğan, İsrail'in işgal ve terör devleti olduğunu söylemişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bu sene Yılbaşı ne zaman? Yılbaşında kaç gün tatil var?

Bu sene Yılbaşı ne zaman? Yılbaşında kaç gün tatil var?