23 Şubat 2018 Cuma

  • 3,784 TL
  • 4,664 TL
  • 161,85 TL
  • 116.841
BURSA 13°

NATO'dan 'Zeytin Dalı Harekatı' açıklaması

NATO'dan 'Zeytin Dalı Harekatı' açıklaması

Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin açıklama yapan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, “Hiçbir NATO üyesi Türkiye kadar terör saldırısına maruz kalmadı. Türkiye, bu güvenlik endişelerini çözme hakkına sahiptir” dedi.

13 Şubat 2018 Salı 15:47 DÜNYA

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Brüksel’deki NATO karargahında düzenlediği basın toplantısında, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı. Türkiye'nin Zeytin Dalı Harekatı konusunda NATO'yu geçtiğimiz hafta bilgilendirdiğini belirten Stoltenberg, “Türkiye'nin NATO müttefiklerini bilgilendirmeye devam etmesini bekliyoruz. Türkiye'nin meşru güvenlik kaygıları bulunuyor. Hiçbir NATO üyesi Türkiye kadar terör saldırısına maruz kalmadı. Türkiye, bu güvenlik endişelerini çözme hakkına sahiptir ancak bunu orantılı ve ölçülü biçimde yapmalılar” dedi.

MEMNUNİYET VERİCİ

Öte yandan Stoltenberg, “Türkiye ile ABD arasında görüşmelerin olmasından memnuniyet duyuyorum” dedi. Türkiye ile Rusya arasındaki S-400 füze savunma sistemi anlaşması hakkında da Stoltenberg, "Anlaşmanın detaylarını açıklamak Türkiye'ye kalmış. Öte yandan, Türkiye'nin iki NATO müttefiki İtalya ve Fransa ile ortak hava savunma sistemi geliştirilmesini memnuniyetle karşılıyoruz." şeklinde konuştu.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Büyükbaş hayvanlarda görülüyordu! İlk kez insanda...

Büyükbaş hayvanlarda görülüyordu! İlk kez insanda...