19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,922 TL
  • 4,821 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 17°

Putin: Doğu Guta'daki siviller Erdoğan'ın aracılığıyla tahliye edildi

Putin: Doğu Guta'daki siviller Erdoğan'ın aracılığıyla tahliye edildi

Sivil katliamın yaşandığı Doğu Guta'daki ateşkesle ilgili açıklama yapan Rusya lideri Putin, “Erdoğan devreye girdi, bir grup sivil Doğu Guta'dan ayrıldı” dedi.

28 Şubat 2018 Çarşamba 18:04 DÜNYA

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz görüşme sonrası ortak basın toplantısı düzenledi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e Suriye'nin başkenti Şam'ın kırsalındaki Doğu Guta'da her gün yerel saatle 09.00 ile 14.00 saatlerinde uygulanan "ateşkes" de soruldu.  Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Doğu Guta'daki tahliyeler için arabulucu olduğunu söyledi.  Rusya'nın büyük bir sivil grubun Doğu Guta'dan ayrılmasını sağladığını belirten Putin, "Erdoğan devreye girdi, bir grup sivil Doğu Guta'dan ayrıldı" dedi.

FAZLA DETAY VERMEDİ

Rusya Devlet Başkanı Putin Doğu Guta'dan sivillerin ne zaman tahliye edildiğiyle ilgili ise zaman ve detay vermedi.  Doğu Guta'da dün yerel saatle sabah 9.00 ile öğleden 14.00 arasında uygulanan "insani mola" sırasında bölgeden hiç bir sivil ayrılmamıştı. Esad rejimi ve muhalifler ateşkese uymama konusunda birbirlerini suçlamıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bomba iddia: YPG'liler Rus askeri öldürdü

Bomba iddia: YPG'liler Rus askeri öldürdü