19 Şubat 2018 Pazartesi

  • 3,748 TL
  • 4,655 TL
  • 162,51 TL
  • 116.511
BURSA 10°

Suriye'de katliam üstüne katliam: 30 ölü

Suriye'de katliam üstüne katliam: 30 ölü

Suriye’de kendi halkına bomba yağdıran Esed rejimi, Doğu Guta'ya hava saldırısı düzenledi. Can pazarının yaşandığı bölgede 30 sivil hayatını kaybetti, 170 kişi de yaralandı. Rejim güçleri, muhaliflerin kontrolündeki İdlib’i de klor gazı yüklü bomba ile vurdu.

05 Şubat 2018 Pazartesi 17:30 DÜNYA

Suriye'deki Beşşar Esed rejimi, ablukada tuttuğu Doğu Guta'ya hava saldırıları düzenledi. Saldırılarda, Doğu Guta'nın Beyt Sava beldesinde 10, Hazza beldesinde 6, Zemalka beldesinde 4, Hamuriye beldesinde 1 sivil hayatını kaybetti. Arbin ilçesindeki bir pazar yerini hedef alan rejim, burada da 9 sivilin ölümüne yol açtı. Saldırılarda 170 sivil de yaralandı.

İLAÇ SIKINTISI YAŞANIYOR

İnsani krizin derinleştiği bölgede, 600'den fazlası acil, binlerce sivil hasta tahliye edilmeyi bekliyor. Hastalardan birçoğu çocuk veya ileri evre kanserli. Doğu Gutalı çok sayıda bebek ve çocuk da açlık ve ilaçsızlığa karşı verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

KİMYASAL SALDIRI DÜZENLEDİ

Öte yandan rejim güçleri, muhaliflerin kontrolündeki İdlib'in Serakib ilçesindeki sivil yerleşim yerini, klor gazı yüklü bomba ile vurdu.  Suriye muhalif ve devrimci güçler ulusal koalisyonu sağlık bakanı Firas Cundi, Esad rejiminin klor gazıyla düzenlediği saldırıda, aralarında çocukların da bulunduğu 7 sivilin etkilendiğini belirtti.  Gazdan etkilenenler bölgedeki sağlık merkezlerinde tedavi altına alındı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursaspor’da çim sorununun nedeni açıklandı!

Bursaspor’da çim sorununun nedeni açıklandı!