17 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 26°

Suriye'de skandal görüntü!

Suriye'de skandal görüntü!

Suriye’nin Deyrizor kentinin doğusu, ABD’nin başını çektiği uluslararası koalisyon ve Rus ordusunun desteğiyle terör örgütü YPG tarafından temizlendi. DEAŞ’ın bölgeden sürüldüğü operasyonla ilgili açıklamayı Rus komutan ve YPG’nin sözde sözcüsü birlikte yaptı.

04 Aralık 2017 Pazartesi 12:03 DÜNYA

Türkiye’nin terör örgütü olarak ilan ettiği YPG, Ankara-Moskova hattında yine çatlağa sebep oldu. Suriye’nin Deyrizor kentinin doğusunun terör örgütü DEAŞ’tan temizlenmesi sonrası Rus General Alex Kim ile terör örgütü YPG’nin sözde sözcüsü Nuri Mahmut, birlikte kameraların karşısına geçti.

TERÖR FLAMASI ÖNÜNDE…

Rus bayrağı ve YPG flamasının da bulunduğu basın açıklamasında konuşan Mahmut, denetimlerinde bulunan bölgelerin demokratik Suriye’nin parçası olacağını belirterek, “Başta ABD ve Rusya olmak üzere, tüm uluslararası güçlere, Suriye’nin geleceğinin barışçıl ve demokratik bir şekilde inşası ve özgürleştirilen bölgelerin güvenliğinin korunmasının garanti altına alınması çağrısı yapıyoruz” dedi.

ANKARA-MOSKOVA HATTINDA KRİZ

Suriye’de daha önce ABD askerlerinin YPG’liler fotoğraf çektirmesine Türkiye büyük tepki göstermişti. Rusya’nın YPG’yi terör örgütü ilan etmemesi, düzenlemeyi planladığı Suriye Diyalog Kongresi’ne örgütü de davet etmesi Ankara-Moskova hattında çatlağa sebep olmuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursaspor 7 haftadır yenilmiyor

Bursaspor 7 haftadır yenilmiyor