21 Mart 2018 Çarşamba

  • 3,933 TL
  • 4,820 TL
  • 165,54 TL
  • 116.432
BURSA 22°

Bursa'ya bir su markası daha tesis kurdu

Bursa'ya bir su markası daha tesis kurdu

Bursa’da 2015 yılında inşasına başlanan ve 30 milyon dolara mal olan Pınar Su’yun dolum tesisi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Böylece firmanın üretim kapasitesi yüzde 29 oranında arttırılmış oldu.

30 Kasım 2017 Perşembe 13:52 EKONOMİ

İnegöl Sulhiye mevkiindeki kaynak üzerine 16 bin metre kapalı alana kurulan tesis 30 milyon dolara mal oldu. Bu tesis ile Pınar Su'yun üretim kapasitesi yüzde 29 oranında artırıldı. Pınar Su Genel Müdürü Hüseyin Karamehmetoğlu, “Tesisimizin etrafında tek bir ağacı bile kesmedik. 2 bin yeni fidan dikerek yeşil bir tesisi bugünlere getirdik. Bu tesisimizde endüstrinin en son teknolojilerini kullandık. Saatte 3 bin şişe dolum yapıyoruz. Saatte 81 bin şişe üretim yaparak teknolojilerinin en hızlı makinelerini kullanıyoruz. Artık Bursa markası olduk. Tesisimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YATIRIMLARA DEVAM EDİYORUZ

Yaşar Holding İcra Başkanı Mehmet Aktaş ise, “Bu tesis bizim açımızdan çok değerli. Gıda su ve enerji insanlığın en temel üç konusu. Bu konulardan birinde sorun olduğunda maalesef huzur ve barış kayboluyor. Biz bunların hepsinde faaliyet gösteriyoruz. Pek çok sektörün öncülüğünü yapmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Yatırımlara devam ediyoruz. Son 5 yılda yatırımlarımız 800 milyon liraya ulaştı. Gıda, boya, tarım ve içecekte yatırımlar yapıyoruz” diye konuştu.

BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ise, “İnegöl çok dinamik bir şehir. Burada büyük bir markanın üretim yapması bizler için kıymetli. Bu diğer yatırımcılarımızın da dikkatini çekecektir. Su Allah’ın verdiği nimet. Biz bunu en verimli şekilde kullanmak zorundayız. Ayrıca ilçemizde bir içme suyu barajı inşaatımızda devam ediyor. Tesisin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursalı Fatih için Valilik harekete geçti

Bursalı Fatih için Valilik harekete geçti