24 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,984 TL
  • 4,923 TL
  • 171,76 TL
  • 116.603
BURSA 15°

Çiftlik Bank soruşturması bitti! Hükümetten flaş açıklama!

Çiftlik Bank soruşturması bitti! Hükümetten flaş açıklama!

Çiftlik Bank ile ilgili soruşturmanın tamamlandığını belirten Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Adeta bir saadet zinciri kuran ve temel mantığı da bir müşterinin bir başka müşteriyi getirerek birbirini finanse ettiği bir sistem oluşturuyorlar. Bu sistemin tüketiciyi mağdur eden yönünü ve cezai yönünü düzenlemek lazım” dedi.

21 Şubat 2018 Çarşamba 14:12 EKONOMİ

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, katıldığı Türkiye Perakende Zirvesi sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Tüfenkci, Çiftlik Bank soruşturmasıyla ilgili bir soruya “Çiftlik Bank ile ilgili daha önce yaptığımız açıklamalarda ifade ettiğimiz gibi müfettiş soruşturmaları bitti. Şimdi onu değerlendiriyorlar. Soruşturmalardan ortaya çıkan, bu tür oluşumlara özellikle sanal alemde insanları dolandırmaya yönelik gerçek mal ve hizmet ticaretinin dışında ticarette bir takım mevzuatsal anlamda koşullar ve sıkıntılar olduğunu gördük” dedi.

DİN İSTİSMARI DA VAR

“Şimdi onunla ilgili düzenlemeyi de hazırlıyoruz” diyen Tüfenkci, “Sadece bu konu değil, din istismarlarından tutun insanlarımızı ve tüketicilerimizi yanıltmaya yönelik birçok sıkıntılı ticaret var. Adına ticarette denmez, aldatmaya yönelik hem reklamlar var hem de bununla menfaat sağlamaya çalışan bir kesim var. Bunları da içine alacak kapsamlı bir düzenlemeyi de hazırlıyoruz” ifadelerini kullandı.

11 TANE DAHA VAR

Tüfenkci, “Bu anlamda sadece Çiftlik Bank değil 11 tane daha birbirine benzer, adeta bir saadet zinciri kuran ve temel mantığı da bir müşterinin bir başka müşteriyi getirerek birbirini finanse ettiği bir sistem oluşturuyorlar. Bu sistemin yanlışlarını, tüketiciyi mağdur eden yönünü ve cezai yönünü de düzenlemek lazım" dedi. Bakan Tüfenkci, düzenlemenin detaylarını tamamlandığı zaman açıklayacaklarını belirterek, “Orada bir takım cezai yaptırımlar da gelecek" şeklinde konuştu.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Fidilzede

21 Şubat 2018 Çarşamba 20:38

Fidil karagündüz de bu kapsama alinsin ponzi fidil yüzyılın ponzi taktikcisi elini kolunu sallıya sallıya milyonlari ****ürdü

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'daki kazada can pazarı! 6 kişi yaralandı

Bursa'daki kazada can pazarı! 6 kişi yaralandı