23 Şubat 2018 Cuma

  • 3,788 TL
  • 4,659 TL
  • 161,89 TL
  • 117.831
BURSA

Dolu Karacabey'i de vurdu! Tarlalarda toplanacak ürün kalmadı

Dolu Karacabey'i de vurdu! Tarlalarda toplanacak ürün kalmadı

Karacabey’de yaşanan dolu afetinin ardından Belediye Başkanı Ali Özkan zarar gören tarla ve bahçelerde incelemelerde bulundu.

25 Temmuz 2017 Salı 14:55 EKONOMİ

Karacabey'e bağlı Bakırköy Mahallesi'nde zarar gören tarlalarda büyük hasarın oluştuğunu ifade eden Başkan Ali Özkan, "Çiftçilerimiz büyük bir afatla karşı karşıya kaldı. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Gün geçtikçe, sıcaklık ortaya çıktıkça hasarın dozajı daha da artmakta. Kavun, karpuz ve domates gibi ürünlerin çoğu tarlada kalacak. Yapılan masraflar boşa gitmiş olacak. Zaten borç içerisinde, sıkıntılı bir şekilde tarım faaliyetlerini sürdürmeye çalışan çiftçimiz Karacabey ve Mustafakemalpaşa da mağdur durumda" dedi.

KONU BAKANLAR KURULU’NA TAŞINACAK

Durumu tespit etmek için yetkililerin dolunun vurduğu tarlaları gezdiğini söyleyen Özkan, "İnşallah, söz konusu afet durumu olan bu ilçeler, köyler ve mahalleler afet statüsüne alınacak. Buna göre değerlendirmeler yapılacak. TARSİM ile ilgili, ÇKS ile ilgili çalışmalar yapılıyor. Başbakan Yardımcımız konuyu Bakanlar Kurulu’na taşıyacağını söyledi. Başbakanımızla, Cumhurbaşkanımızla ve hükümet yetkilileriyle bunu paylaşacağını ifade etti. Karacabey ve Mustafakemalpaşa’da üreticilik yapan ve bu afetten mağdur olan insanlar olumlu haberleri bekliyorlar. Üreticilerimize geçmiş olsun. Allah yardımcıları olsun" ifadelerini kullandı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Sevgilileri Bursa'da ölüm ayırdı

Sevgilileri Bursa'da ölüm ayırdı