19 Ocak 2018 Cuma

  • 3,767 TL
  • 4,620 TL
  • 161,63 TL
  • 116.856
BURSA 12°

Karacabey'de 'domates günü' yapıldı

Karacabey'de 'domates günü' yapıldı
  • 854

Türkiye’nin önemli tarım merkezlerinden Karacabey’de bu sene ilk kez Domates Günü’ düzenlendi. Organizasyonda ‘renkli görüntüler’ yaşanırken, Başkan Ali Özkan da salça yapımına yardım etti.

15 Eylül 2017 Cuma 14:31 EKONOMİ

 

Karacabey Belediyesi ilçenin tanıtımına yönelik bu yıl ilk kez ‘Domates Günü’ düzenledi. Karacabey Belediyesi'nin Hükümet Konağı arkasına yaptığı 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleşen Domates Günü etkinliğinde, AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan, Kaymakam Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse, Belediye Başkanı Ali Özkan ve çok sayıda vatandaş katıldı. ‘Domates Günü’ etkinliği kapsamında açılan stantları gezen protokol üyelerine Dağkadı Üretici Kadınlar Derneği tarafından salçalı ekmek ikram edildi. Protokol üyeleri ayrıca, kazan başına geçerek kürekle salça çevirdi.

KARACABEY’DE 3T VURGUSU

Karacabey’in tanıtımı ve gelişimi adına faaliyetlerine aralıksız devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Ali Özkan, ‘Tarım-Teknoloji-Turizm’ adı altındaki ‘3T’ vurgusuna dikkat çekti. Özkan, ”Salçalık domates önemli bir ürünümüz. Türkiye’deki üretilen salçalık domatesin yüzde 40’ı Karacabey’in verimli topraklarında en kalitelisi olarak üretiliyor. Hem iç pazara hem de dış pazara hitap ediyor. Tabi meşakkatli bir iş, zor bir iş, masraflı bir iş. Üreticinin de inşallah gerekli çalışmalar yapılarak önümüzdeki yıllarda hak ettiğini layıkıyla almasını diliyoruz. Ürünlerimizi tanıtmak istiyoruz. Yurdun muhtelif yerlerinde çokta cirosu olmayan her ürüne bir festival gerçekleştiriliyor. Biz de salçalık domatesin tanıtımını yapmak istedik. Katkı sağlayan firmalara, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Öte yandan törende en iyi domates salçası yapan Zeynep Sevim ile Asiye Kundakçı’nın yanı sıra günde 3 ton domates ile en çok domates toplayan Seyide Yaman, protokol tarafından çeyrek altınla ödüllendirildi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Başbakan Yıldırım'dan cenazedeki saldırıyla ilgili açıklama geldi

Başbakan Yıldırım'dan cenazedeki saldırıyla ilgili açıklama geldi