24 Şubat 2018 Cumartesi

  • 3,791 TL
  • 4,663 TL
  • 161,98 TL
  • 117.522
BURSA

MTV zammıyla ilgili önemli açıklama

MTV zammıyla ilgili önemli açıklama

MTV’ye yapılan zam kamuoyundan büyük tepki alınca hükümet geri adım atmaya hazırlanıyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ “MTV'de %40 artışta indirim için çalışma yapılıyor, %15'lik rutinin çok üzerinde bir artış olacağını sanmıyorum" dedi.

06 Ekim 2017 Cuma 11:37 EKONOMİ

Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne (MTV)yapılan yüzde 40’lık zam STK’lardan ve halktan tepkiyle karşılaşınca, hükümet düzenlemeyle ilgili reform hazırlığına başladı. Konuyla ilgili konuşan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ söz konusu zammın daha makul seviyelere indirilmesini öngören çalışmalara  başlandığını, yüzde 15 civarında öngörülen zam oranının çok üzerinde bir artış beklemediğini söyledi. Bozdağ “MTV’de yüzde 15 rutin artış zaten olacak, onun üzerinde artış olacak mı, ne kadar olacak, bunun çalışmasını Maliye Bakanı yürütüyor. Ben MTV’de (yüzde 15’lik rutin artışın) çok üzerinde bir artış olacağını sanmıyorum” dedi.

130 MADDEDEN OLUŞUYOR

Öte yandan  MTV’de yapılması planlanan yüzde 40’lık vergi artışını da içeren torba yasa tasarısı dün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülmeye başlandı. Yürütme ve yürürlülük dahil 130 maddeden oluşan kanun tasarısına göre MTV’de yüzde 40 artışın yanında önümüzdeki yıldan itibaren araç fiyatlarına göre yeni vergileme sistemi ile sıfır ila yüzde 28’e ulaşan artış da öngörülüyor.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursa'da motosiklet hırsızlığı mezara götürdü

Bursa'da motosiklet hırsızlığı mezara götürdü