24 Şubat 2018 Cumartesi

  • 3,791 TL
  • 4,663 TL
  • 162,02 TL
  • 117.522
BURSA

Bilal Erdoğan Bursa'da öğrencilerle buluştu

 Bilal Erdoğan Bursa'da öğrencilerle buluştu

Bursa'da Uluslararası Murad Hüdavendigâr Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelen Bilal Erdoğan, yabancı dilin öneminden bahsetti.

22 Eylül 2017 Cuma 14:45 GÜNCEL

Osmangazi Belediyesi tarafından Bursa’ya kazandırılan Türkiye’nin en modern liselerinden biri olan Uluslararası Murad Hüdavendigâr Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret eden Bilal Erdoğan, öğrencilere eğitimin öneminde bahsetti. 5 kıtadan çok sayıda öğrencinin bulunduğu okulda evvela kimya ve biyoloji sınıflarındaki öğrencilerle bir araya gelen Erdoğan, daha sonra İngilizce ve Arapça derslerine girdi. Öğrencilere yabancı dilin çok gerekli olduğunu anlatan Erdoğan, “Ne kadar çok yabancı dil edinebilirseniz o kadar faydasını görürsünüz. Ben yurt dışına üniversiteye gittiğimde Fransızcayı öğrendim. İtalya’ya gittiğim zaman İtalyancayı öğrendim. Bir dil öğrendikten sonra bir sonraki dili öğrenmeniz kolaylaşıyor. Dünya doğuya doğru bir harekete geçmiş oldu. Çince, Hintçe, Rusça gibi diller de önem kazanmaya başladı” diye konuştu.

Myanmar, Afganistan, Irak, Etiyopya'dan gelen öğrencilerle yakından ilgilenen Bilal Erdoğan, Uluslararası İmam Hatip Liseleri Çalıştayı'na katıldı. Erdoğan, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile birlikte öğrencilerle yemekhanede öğle yemeği yedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da çadırlar bölgesine baskın!

Bursa'da çadırlar bölgesine baskın!