20 Mart 2018 Salı

  • 3,945 TL
  • 4,869 TL
  • 166,40 TL
  • 115.450
BURSA 20°

Ravza Kavakcı Bursa'da! 'Benim çocukluğum zamanındaki aciz Türkiye yok'

 Ravza Kavakcı Bursa'da! 'Benim çocukluğum zamanındaki aciz Türkiye yok'

Bursa’da konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı, kendi yaşında ve daha büyüklerin 1980'li yılları çok iyi bildiğini belirterek, "Başörtülü olduğu için öteki olmak, Kürt olduğu için öteki sayılmak, Alevi olduğu için tepeden bakılmak, kimliğiyle toplumda kabul görmemek nedir bunu çok iyi bilirler" dedi.

21 Şubat 2018 Çarşamba 14:49 GÜNCEL

Kavakcı, partisinin Bursa İl Başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, kentin kendisi için ayrı bir yere ve öneme sahip olduğunu söyledi.  Türkiye'nin artık etkisiz bir ülke olmadığını vurgulayan Kavakcı, şöyle konuştu:

"Benim yaşımda olanlar ve daha büyükler 1980'li yılları bilirler. O eski Türkiye'yi bilirler. Öteki olmak ne demektir bilirler. Başörtülü olduğu için öteki olmak, Kürt olduğu için öteki sayılmak, Alevi olduğu için tepeden bakılmak, kimliğiyle toplumda kabul görmemek nedir bunu çok iyi bilirler. Bizler için şu anda yaşadığımız Türkiye tamamen mucizevi bir yer. Aynı şekilde yaşı müsait olanlar, uluslararası alanda baktığınızda Türkiye denildiğinde yüzlerin buruştuğunu, hükümet temsilcilerimizin itibar görmediği, randevu almakta zorlandığı dönemleri hatırlarız. Ama şimdi Türkiye denildiği zaman saçma sapan ayrımcılıkların ortadan kalkmış, tarihin kara sayfalarına gömülmüş, ekonomik istikrarsızlığın ortadan kalkmış olduğu, PKK, PYD, YPG, FETÖ ile her türlü terör örgütleriyle bir yandan mücadele ederken, bir yandan da sınır ötesinden gelen canı pahasına, bizim kapımıza gelmiş olan 3 milyonu aşmış olan kardeşlerine gönlünü açan, ekmeğini bölüşen bir Türkiye var."

Dünyadaki mazlumların seslerini duyuran bir liderlerinin olduğunu aktaran Kavakcı, "Benim çocukluğum zamanındaki aciz Türkiye yok. Şimdi dünyanın neresinde mazlum olsa, devletiyle, milletiyle, yardım kuruluşlarıyla, güçlü sivil toplum kuruluşlarıyla, insani yardım örgütleriyle herkesten önce orada olan bir Türkiye var." dedi.

Kavakcı, dünyada Türkiye'ye ümit bağlamış çok fazla kişi bulunduğunu dile getirerek, "Bunun için daha çok çalışmalıyız. Sorumluluğumuz çok. Eski Türkiye'de biz kendi derdimizle cebelleşirken, artık yeni Türkiye'de dünyanın derdiyle dertleniyoruz. Bizim dimdik ayakta durmamız sadece kendi torunlarımız ve onlardan sonraki nesiller için değil, dünya mazlumları için çok çok önemli" ifadesini kullandı.

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, ziyarette, Kavakcı'ya hediye verdi. Kavakcı'ya AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç ile Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan da eşlik etti.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Merkel'in partisi: Türkiye, Afrin'den çekilsin

Merkel'in partisi: Türkiye, Afrin'den çekilsin