19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,922 TL
  • 4,821 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 17°

ABD'nin Kudüs kararı kaygı verici

ABD'nin Kudüs kararı kaygı verici

Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyacağı yönündeki açıklamasının "son derece kaygı verici" olduğunu bildirdi.

24 Şubat 2018 Cumartesi 14:10 GÜNCEL

Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini mayıs ayında Kudüs'e taşıyacağını duyurmasıyla ilgili açıklama yaptı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, ABD'nin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini mayıs ayında Kudüs'e taşıyacağını açıklamasının bu ülkenin uluslararası hukuku, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Kudüs’le ilgili kararlarını ve yerleşik BM parametrelerini çiğneyerek barış zeminini tahrip etmekte ısrar ettiğini gösterdiği belirtildi.

KAYGI VERİCİ…

“ABD ne yazık ki bu kararıyla ahiren İstanbul’da toplanan İİT Olağanüstü Zirvesi'nin Sonuç Bildirisi'ne ve akabinde BM Genel Kurulu’nda alınan karara yansıyan uluslararası toplumun vicdanının sesini duymadığını ya da daha vahimi umursamadığını ortaya koymaktadır” denilen açıklamada, “ ABD’nin son derece kaygı verici söz konusu kararına karşı, Türkiye, Filistin halkının meşru haklarının korunması için uluslararası toplumun ağırlıklı çoğunluğu ile birlikte çaba harcamayı sürdürecektir” ifadeleri yer aldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yıldırım'ın Bursa programı belli oldu

Yıldırım'ın Bursa programı belli oldu