19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,939 TL
  • 4,841 TL
  • 165,80 TL
  • 116.286
BURSA 18°

Afrin şehidinin vasiyeti yerine getirildi

Afrin şehidinin vasiyeti yerine getirildi

Afrin'de şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar'ın vasiyeti yerine getirildi. İsimlerinin açıklanmasını istemeyen hayırseverler, şehidin ailesine ev aldı.

27 Şubat 2018 Salı 15:04 GÜNCEL

Türk Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda PYD/PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar'ın annesine ev alınmasına ilişkin vasiyeti yerine getirildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Fatih Ürkmezer, “Bu çerçevede aileye o evi kazandırmak için bize ulaştılar. Bize aracılık görevi verildi. Bizde aracılık görevini geçtiğimiz hafta içerisinde tamamladık. Kaymakam ve belediye başkanı olarak ailenin sürekli yanındayız” dedi.

EV AİLEYE TESLİM EDİLDİ

“O aile bize şehidimizin emaneti” diyen Ürkmezer, “Bütün vatan evlatlarına emaneti. Geçtiğimiz hafta içerisinde evi aileye teslim ettik, tapuda da işlem tamamlandı. Bu süreci sadece bizler değil, devlet büyüklerimizde yakından takip etti. Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlıkla bu bilgileri paylaştık, onlar da yakından takip ettiler” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da ayağı kesilen öğrencinin yardımı vali tarafından engellendi!

Bursa'da ayağı kesilen öğrencinin yardımı vali tarafından engellendi!