24 Şubat 2018 Cumartesi

  • 3,791 TL
  • 4,663 TL
  • 161,98 TL
  • 117.522
BURSA

Afrin'de ‘Özel’ operasyon! 380 terörist kıstırıldı!

Afrin'de ‘Özel’ operasyon! 380 terörist kıstırıldı!

Afrin'e Zeytin Dalı Harekatı'nda Özel Kuvvetler sabah saatlerinde iki bölgede geniş çaplı operasyon başlattı. Bölgede 380 kişilik terörist grup kıstırıldığı ve teröristlere takviye yollarının da kapatıldığı belirtildi.

11 Şubat 2018 Pazar 15:19 GÜNCEL

Zeytin Dalı Harekâtı’nın 23. gününde terör örgütü YPG’ye geniş çaplı operasyon başlatıldı. Habertürk'ten Çetiner Çetin’in aktardığına göre, Özel Kuvvetler, sabah saatleri itibarıyla iki bölgede operasyonun düğmesine bastı. 380 kişilik bir terörist grubun,  yaklaşık 220 hanelik iki köyde sıkıştırıldığı, örgütün olası takviye yolları olan iki güzergahın da kapatıldığı belirtildi.

BİR KÖY DAHA TEMİZLENDİ

Bu arada, Afrin'e Zeytin Dalı Harekatı'nın 23. gününde, bir köy daha teröristlerden temizlendi. Hacı İskender Köyü'nün PYD/PKK'dan alındığı duyuruldu. TSK'dan sabah saatlerinde yapılan açıklamada, şu ana kadar etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısının 1266'ya yükseldiği belirtildi.

SINIRA SEVKİYAT SÜRÜYOR

Öte yandan sabah saatlerinde Zeytin Dalı Harekatı bölgesine askeri sevkiyat yapıldı. Doğu bölgesinden çıkan aralarında tank ve obüslerin bulunduğu konvoy, sınır hattına gönderildi. Güvenlik önlemleri arasında bölgeye sevk edilen obüs, tank ve zırhlı araçların Kilis ve Hatay sınırında konuşlandırılacağı öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Rusya'da yolcu uçağı düştü: 71 ölü!

Rusya'da yolcu uçağı düştü: 71 ölü!