19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,939 TL
  • 4,841 TL
  • 165,80 TL
  • 116.286
BURSA 18°

Afrin’de görevli askerin ailesine Başkan Edebali’den destek!

Afrin’de görevli askerin ailesine Başkan Edebali’den destek!

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali,  Afrin’de görev yapan Uzman Çavuş Onur Ayyıldız’ın ailesini ziyaret etti. Başkan Edebali görüntülü konuştuğu Ayyıldız’a kız isteme sözü verdi.

11 Mart 2018 Pazar 13:30 GÜNCEL

Yıldırım'ın her hafta başka bir mahallesinde ilçe sakinlerini evlerinde ziyaret eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, bu hafta Zeytin Dalı harekatı kapsamında Afrin’de görev yapan güvenlik güçlerinin ailelerini ziyaret etti. Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelerek Bursa’ya yerleşen Uzman Çavuş Onur Ayyıldız, Özel Harekat Polisi Sezai Güner ve Astsubay Tuğba Güven’in ailelerini ziyaret eden Başkan Edebali, Zeytin Dalı Harekatı’nda kahraman Türk Ordusu’nun kısa zamanda çok önemli başarılar elde ettiğini vurguladı.

Haçlının ve batının Türk toplumu üzerinde hiçbir zaman senaryolarının bitmeyeceğini belirten Başkan Edebali, “Sürekli bizlere felaket senaryoları hazırlarlar. Geçmişe çok gitmeye gerek yok. En büyük felaket senaryolarından bir tanesi de 15 Temmuz. Bunları bertaraf ettik. Tabi bunları bertaraf ederken çok çalışacağız, okuyacağız, üreteceğiz. Milletçe hepimiz gayret edeceğiz. Bunlarla başa çıkabilmek için tek çaremiz birlik olmak. Birlik ve beraberlik duygusu içerisinde olduğumuz zaman bütün bunların üstesinden geliriz. Biz sadece kendimizle de sınırlı bir medeniyet değiliz. Dünyanın bütün mazlumlarının, tüm İslam aleminin umudu Türkiye’dir. Çünkü bu hain senaryoları bertaraf edebilecek güce sadece Türkiye sahip” diye konuştu.

Öte yandan Vakıf Mahallesi’ndeki Ayyıldız ailesi ile bir araya gelen Başkan Edebali, ziyaretin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan Uzman Çavuş Onur Ayyıldız ile telefonda görüntülü konuştu. Başkan Edebali’nin sevdiği kızı istemeye yardımcı olabileceğini belirtmesi üzerine Ayyıldız, ‘Yok komutanım daha erken’ demesi çevredekileri kahkahaya boğdu.

Daha sonra Başkan Edebali, ‘sen ne zaman istersen gel zabıtayla kolluk kuvvetleriyle beraber gideriz kız istemeye’ sözünü verdi. İzine geldiklerinde Yıldırım Belediyesi’ne ziyarete beklediklerini de belirten Başkan Edebali, Ayyıldız ve arkadaşlarına muvaffakiyetler dilerek telefonu kapattı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Omuz ağrısıyla ilgili bilinmeyenler! 'Sebebi doğru tespit edilmeli'

Omuz ağrısıyla ilgili bilinmeyenler! 'Sebebi doğru tespit edilmeli'