24 Şubat 2018 Cumartesi

  • 3,791 TL
  • 4,663 TL
  • 161,98 TL
  • 117.522
BURSA

Afrin'den acı haber

Afrin'den acı haber

Türk Silahlı Kuvvetleri Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Afrin'in güney batısında terör örgütüne karşı gerçekleştirilen operasyonda bir askerin şehit olduğunu açıkladı. Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı ise bin 62 oldu.

09 Şubat 2018 Cuma 11:52 GÜNCEL

20 Ocak’ta başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı’ndan bir acı haber daha geldi. Türk Silahlı Kuvvetler,  Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 09 Şubat 2018 tarihinde Afrin güney batısında PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurlarına karşı gerçekleştirilen operasyonda bir Mehmetçik’in şehit olduğunu duyurdu. Son acı haberle harekâtta şehit düşen Mehmetçik sayısı 19 oldu.

Öte yandan harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı bin 62 oldu.  Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, "Zeytin Dalı Harekatı" kapsamında Hava Kuvvetleri tarafından düzenlenen hava harekatıyla PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzisi olarak kullanılan 19 hedef imha edildi. Bölgeden elde edilen bilgilere göre, dün 34 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

AK Parti İstanbul İl Başkanı istifa etti

AK Parti İstanbul İl Başkanı istifa etti