18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 21°

'Askerlik uzadı' haberlerine TSK'dan yalanlama

'Askerlik uzadı' haberlerine TSK'dan yalanlama

Genelkurmay Başkanlığı, zorunlu askerliğin 18 aya uzatıldığına dair çıkan haberleri yalanladı. TSK tarafından yapılan açıklamada, “Askerlik süresinin uzatıldığına dair yapılan haberler tamamen asılsızdır. Böyle bir haber doğru değildir” denildi.

02 Şubat 2018 Cuma 09:15 GÜNCEL

Bugün medya kuruluşlarına Genelkurmay Başkanlığı anketli dikkat çeken bir açıklama geldi. TRT'nin de son dakika olarak verdiği açıklamada, “Milli Savunma Bakanlığı ile Genelkurmay Başkanlığı olağanüstü hal teskere planlama toplantısı sonucu nihai kararı hafta başı resmi gazete yayını ile duyurulacaktır. Hali hazırda silah altında bulunan ER/ERBAŞ zorunlu askerlik süreleri yenilenmiş olup, bu kararın tüm silahlı kuvvetler ile milletimize hayırlı olmasını temenni ederiz” denildi.

18 AY İDDİASI

“Kısa dönem askerlik görevlerinde herhangi bir değişikliğin olmadığını öncelikle bildirmeliyiz” denilen açıklamada, “Uzun dönem silah altı askerlerin, askerlik süreleri ise 12 ay, 4 dönem iken 18 ay, 6 dönem süresine çıkarılmış olup ikinci bir emre kadar değiştirilemeyecektir. (Ek izin süreleri tanınacaktır.)” ifadeleri yer aldı.

OLAĞANÜSTÜ DURUM

Açıklamanın devamında “Ülkemizin içinde bulunduğu olağanüstü hali göz önünde bulundurarak bu kararı yerinde ve doğru bir planlama şekli olarak gördüğümüzü ve bu neden ile hızlı adımlarla yürürlüğe girmesini temin etmiş bulunmaktayız. Bu konu ile alakalı bilgilendirme formu Genelkurmay Başkanlığı resmi sitesinden yapılacaktır. Bu kararın Türk milleti ve Mehmetçiğimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz” denildi.

TSK YALANLADI

 Genelkurmay Başkanlığı, zorunlu askerliğin 18 aya uzatıldığına yönelik haberi yalanladı. TSK tarafından yapılan açıklamada, "Askerlik süresinin uzatıldığına dair yapılan haberler tamamen asılsızdır. Böyle bir haber doğru değildir." dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

27 ilde FETÖ operasyonu

27 ilde FETÖ operasyonu