19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,939 TL
  • 4,841 TL
  • 165,80 TL
  • 116.286
BURSA 18°

Atilla Taş'a hapis cezası

Atilla Taş'a hapis cezası

'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) medya yapılanmasına' ilişkin davada 'örgüte yardım etmek' suçlamasından Atilla Taş'a 3 yıl 1 ay 15 gün, Murat Aksoy'a 2 yıl 1 ay hapis cezası verildi.

08 Mart 2018 Perşembe 18:58 GÜNCEL

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde aralarında Murat Aksoy ve Atilla Taş'ın da bulunduğu 18'i tutuklu 28 medya çalışanının yargılandığı davada karar açıklandı. Şarkıcı ve 'sosyal medya fenomeni' Attila Taş’a, suç vasfının değişmesiyle 'örgüte üye olmamakla birlikte yardım etmek' suçlamasından 5 yıl hapis cezası verildi. Cezada indirime giden mahkeme 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına hükmetti. Murat Aksoy'a 'örgüte üye olmamakla birlikte yardım etmek' suçlamasından 2 yıl 1 ay hapis cezası verildi. Atilla Taş ve Murat Aksoy'un tekrar tutuklanmadıkları belirtildi.

GERİ KALANLARA MAHKUMİYET

Ali Akkuş, Muhammet Sait Kuloğlu, Erkan Acar, Oğuz Usluer, Hüseyin Aydın, Ufuk Şanlı, Yetkin Yıldız, Cuma Ulus 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçlamasıyla 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Tutuksuz yargılanan Ali Akkuş tutuklandı. Cihan Acar, Bünyamin Köseli, İbrahim Balta, Bayram Kaya, Cemal Azmi Kalyoncu, Hanım Büşra Erdal, Mutlu Çölgeçen, Ünal Tanık, Yakup Çetin, Seyit Kılıç, Hüseyin Aydın, Abdullah Kılıç ve Gökçe Fırat Çulhaoğlu 'örgüt üyeliği' suçlamasıyla 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

HEPSİ 'DARBE' SUÇLAMASINDAN BERAAT ETTİ

Tüm sanıklar 'darbe' suçlamasından beraat etti. Mahkeme hakkında yakalama kararı bulunan Said Sefa ve Bülent Ceyhan'ın dosyalarını ayırdı.

BEN MUHALEFET ETTİM

Karar sonrası açıklama yapan Atilla Taş, "Yargı kararıdır, sonuçta saygı duyacağız. Ben her zaman söylüyorum, adalete her zaman güvendim, her zaman inanıyorum. Ben muhalefet ettim, başka hiçbir şey yapmadım. Bir ülkede muhalefet etmek suçsa, ben o kadar suçluyum. Başka bir şey söylemek istemiyorum" dedi.                                                                               

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

 Türkiye'nin en genç 'İHA' pilotu Bursa'dan çıktı!

Türkiye'nin en genç 'İHA' pilotu Bursa'dan çıktı!