18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 21°

Bahçeli'den referandum tepkisi

Bahçeli'den referandum tepkisi

Kuzey Irak Kürt Yönetimi’nin 25 Eylül’de yapmayı planladığı bağımsızlık referandumu hakkında açıklama yapan MHP Lideri Devlet Bahçeli Kerkük Vilayet Meclisi’nin oylamaya katılma kararı almasını “rezaletler ve hıyanetler serisine yeni bir ilavedir” sözleriyle eleştirdi.

31 Ağustos 2017 Perşembe 13:44 GÜNCEL

Devlet Bahçeli kurban bayramı mesajında, 'Kuzey Irak bağımsızlık referandumuna ilişkin şu ifadeleri kullandı:

Peşmerge yönetimi 25 Eylül’de yapmayı planladığı sözde Kürdistan referandumunda hala inat ve ısrar etmektedir. Bunun yanında, 29 Ağustos’ta toplanan Kerkük Vilayet Meclisi’nin sözde referanduma Kerkük’ü de dahil etme kararı rezaletler ve hıyanetler serisine yeni bir ilavedir.

Türkmen yurtları asil ve asli sahiplerinden koparılmak istenmektedir. Buna izin verilmemeli, buna asla müsaade edilmemelidir. Çünkü Türkmeneli Türk’ün öz yurdudur. Kerkük Türk’tür, mütecaviz emel, hedef ve etnik soykırıma tabi tutulamayacaktır.

Türkiye her türlü ihtimali stratejik ve milli güvenlik şuuru kapsamında planlamalı, güney sınırları boyunca senaryosu yazılan hain ve hasmane oluşum ve yapılara göz açtırmamalı, fitneyi odağında etkisiz hale getirmelidir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'daki 700 kiloluk deveye yoğun ilgi

Bursa'daki 700 kiloluk deveye yoğun ilgi