18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 21°

Bakandan 'bedelli askerlik' açıklaması

Bakandan 'bedelli askerlik' açıklaması

Sosyal medyada sürekli kampanyalar düzenlenen ‘bedelli askerlik’ düzenlemesiyle ilgili Milli Savunma Bakanı Canikli’den açıklama geldi. Canikli, “Şu anda hükümetimizin gündeminde bedelli askerlik söz konusu değil” dedi.

22 Kasım 2017 Çarşamba 20:20 GÜNCEL

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, milletvekillerinin sorusu üzerine Meclis'te bedelli askerlikle ilgili açıklamada bulundu. Canikli, “Şu anda hükümetimizin gündeminde bedelli askerlik söz konusu değil” dedi. Bedelli askerlik düzenlemesi bekleyenler, özellikle sosyal medyada oluşturdukları kampanyalarla hükümete seslerini duyurmaya çalışıyordu. Canikli, yaptığı açıklamayla bedelli askerlik tartışmalarına son noktayı da koymuş oldu. 

ABD İLE PATRIOT GÖRÜŞMESİ

Öte yandan  Canikli, Rusya ile yapılan S-400 anlaşmasının ayrıntılarını da açıkladı. Canikli, “Bir taraftan S400'leri satın alıyoruz, bir taraftan EUROSAM ile yine aynı fonksiyona sahip sistemleri birlikte geliştirmek için çalışma başlattık. Yine aynı şekilde Patriotlarla ilgili teklifimiz var. Ayrıca Türkiye tamamen kendi milli imkânlarıyla geliştireceği bir platformun, hattın çalışmasını başlattı. Hem S400'ler için hem de Patriotlar için görüşmeler devam ediyor” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kontrolü kaybetti otobüse çarptı

Kontrolü kaybetti otobüse çarptı