22 Mart 2018 Perşembe

  • 3,921 TL
  • 4,845 TL
  • 167,49 TL
  • 118.247
BURSA 22°

Başbakan Yıldırım'dan Nurettin Yıldız'a: Deli saçması...

Başbakan Yıldırım'dan Nurettin Yıldız'a: Deli saçması...

Nureddin Yıldız'ın skandal ifadelerine bir tepki de Başbakan Yıldırım’dan geldi.  “İnsanlara korkuyla din anlatılmaz” diyen Yıldırım, “Mikrofonu alan konuşuyor. Deli saçması şeyler bunlar” ifadelerini kullandı.

09 Mart 2018 Cuma 15:08 GÜNCEL

Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sosyal medyada yayılan bir videoda yabancı bir erkekle kadının asansörde yalnız kalması neticesinde İslam’a göre 'halvet' şartlarının oluşacağını söyleyen Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız hakkındaki bir soruya da yanıt veren Başbakan Yıldırım, milletin değerleriyle, duygularıyla oynamaya hiç kimsenin hakkı olmadığını belirterek, “Din hakkında konuşacak bellidir, Diyanet İşleri Başkanı, Din İşleri Yüksek Kurulu. Yalan yanlış, eksik gedik bilgilerle kalkıp 'Kadınlarla erkekler asansörde bir arada çıkarsa şöyle olur, böyle olur...' Deli saçması şeyler bunlar” dedi.

KİMSE DİN HAKKINDA AHKAM KESMESİN

“İslam kolaylık dinidir. İnsan aklına, mantığına uymayan hiçbir şey İslam'a da uymaz” diyen Yıldırım, “Bu kadar açık. Hurafelerle, temeli, mesnedi olmayan bilgilerle hiç kimse din hakkında yargılama yapmasın, ahkam kesmesin” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

ABD'den kritik Suriye hamlesi! Sular ısınıyor!

ABD'den kritik Suriye hamlesi! Sular ısınıyor!