19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,938 TL
  • 4,867 TL
  • 166,40 TL
  • 115.450
BURSA 18°

Başbakan'dan ABD'de FETÖ mesajı

Başbakan'dan ABD'de FETÖ mesajı

ABD’de temaslarını sürdüren Başbakan Binali Yıldırım, buradaki Müslüman toplumla da buluştu. Konuşmasında FETÖ uyarısı yapan Yıldırım “DEAŞ ile arasında hiçbir fark yoktur. FETÖ'ye bağlı okullar ile kültür merkezlerinden uzak durun; yandaşlarını aranıza almayın" diye konuştu

09 Kasım 2017 Perşembe 13:55 GÜNCEL

Başbakan Binali Yıldırım, ABD'deki temasları kapsamında Maryland eyaletinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2 Nisan 2016'da açılışı yapılan, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yaptırılan Türk-Amerikan Kültür ve Medeniyet Merkezi Camisi Külliyesi'ni ziyaret etti.

Burada yaptığı konuşmada geçen yıl 15 Temmuz'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kanlı bir darbe girişiminde bulunmak istediğini hatırlatan Yıldırım, "Ordumuza ve devletimize sızmış hainler 250 vatandaşımızı gözlerini kırpmadan katlettiler. 2 bin 193 vatandaşımızı da yaraladılar." ifadesini kullandı.

"DEAŞ İLE FETÖ ARASINDA HİÇBİR FARK YOK"

Hiçbir provokasyonun kardeşliğimizi bozamadığını söyleyen Başbakan Yıldırım,"Dinimizi, değerlerimizi istismar edenlere bir daha fırsat vermeyeceğiz. Elbette bu süreçte bütün Müslüman aleminin ve sizlerin hayır dualarını hep hissettik ve bundan büyük güç aldık. Bu hain darbe girişimini planlayan ve icra eden, halen ABD'de yaşayan Fetullah Gülen, onlarca yıl kendini ılımlı bir İslam alimi olarak tanıttı ve iyi niyetli bir çok Müslümanı sömürdü, kandırdı. Aslında amacı Türk devletine sızmak ve ele geçirmekti. En kötüsü de bu hain emellerine ulaşmak için Müslümanları çekinmeden gözlerini kırpmadan katletti. Feto bir din adamı değil, eli kanlı bir teröristtir. DEAŞ ile FETÖ arasında hiçbir fark yoktur. İkisi de İslam dininin kutsal değerlerini, Peygamber efendimizin sünnetlerini ayaklar altına almıştır. İkisi de Müslümanları katletmektedir. İkisi de Müslüman ülkelerin huzuruna göz dikmiştir."

Türkiye'nin dostları olarak Amerika'daki Müslüman toplumundan da FETÖ'ye bağlı okullar ile kültür merkezlerinden uzak durmalarını isteyen Başbakan Yıldırım, "FETÖ yandaşlarını aranıza almayın ve bu insanların sizleri yanıltmalarına asla izin vermeyin." çağrısında bulundu.

İADE SÜRECİ DEVAM ETMEKTEDİR

Yıldırım, FETÖ elebaşı Gülen'in yaptıklarının hesabını adalet önünde vermesi amacıyla ABD makamlarından iadesini istediklerine dikkati çekerek "Bu konudaki süreç halen devam etmektedir. Bu konuda bugüne kadarki yardımlarınızın sürmesini bekliyoruz. Sizlerin desteği, ABD kamuoyuna ve medyasına yönelik çok önemli bir mesaj olmuştur. Böylelikle Fetullah Gülen'in bir İslam düşünürü olmadığını, siyasi güç peşinde koşan sinsi bir hain olduğunu belki daha iyi anlayacaklardır"  diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Yasakta yeni gelişme

Yasakta yeni gelişme