16 Aralık 2017 Cumartesi

  • 3,868 TL
  • 4,548 TL
  • 156,54 TL
  • 109.330
BURSA 17°

Başkan Bozbey: Biz ruhsat vermedik ama...

Başkan Bozbey: Biz ruhsat vermedik ama...
  • 1263

Nilüfer Korubaşı Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşan Başkan Mustafa Bozbey, bölgedeki taş ocaklarına sert tepki gösterdi. Yeşil alanlarda taş ocaklarının olmaması gerektiğinin altını çizen Bozbey, “Biz buna zamanında karşı durmuş ve ruhsat vermemiştik. Ama yetkiler başka yerlere geçince üzgünüm ki bugün yaşananlar meydana geldi” dedi.

13 Ekim 2017 Cuma 19:46 GÜNCEL

“Başkan Burada” karavanı ile her hafta Cuma günleri ilçenin farklı bir mahallesine giden Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, bu hafta Korubaşı Mahallesi halkıyla buluştu.

Muhtar Fehmi Burhan’dan bölgenin sorunları hakkında bilgi alan Başkan Bozbey, bölgedeki taş ocaklarını eleştirdi. Güney mahallelerin taş ocakları sebebiyle kirlendiğini söyleyen Bozbey, “Bu konuyla ilgili olarak defalarca Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nü, Bakanlığı ve yetkilileri uyardık. Ancak halen taş ocaklarına ruhsatlar verildiğini görmekteyiz. Çevrenin bu şekilde kullanılmasına ve harap edilmesine gönlümüz razı değildir. Buna karşı ilgilileri göreve davet ediyoruz” dedi.

Yeşil bitki örtüsünün bulunduğu yerlerde taş ocaklarının faaliyet göstermemesi gerektiğini vurgulayan Başkan Mustafa Bozbey, bunun yeşil olmayan ağaç bitmeyen yerlerde yapılması gerektiğini belirtti.

Bozbey şöyle konuştu: “Maalesef şu anda inanılmaz bir tahribat var. Zamanında bu yetkiler belediyelerdeydi. Biz buna zamanında direnç gösterip karşı durmuş ve ruhsat vermemiştik. Ama yetkiler başka yerlere geçince üzgünüm ki bugün yaşananlar meydana geldi. Ben yetkililerden kent yöneticisi olarak doğamızı geri istiyorum. Doğamızı korumak istiyoruz. Aynı bölgeye insanlar güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi ile ilgili yatırım yapmak istiyorlar. Temiz enerji sistemlerini buraya taşımak istiyorlar. Burası aynı zamanda doğa turizmi bölgesi de olabilir. Bunların hepsine taş ocakları engel oluyor. Biz de doğanın tahrip edilmemesi için Nilüfer Belediyesi olarak bundan sonra farklı alternatif tepkilerimizi ortaya koyacağız.”

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursa'da emekli polis memuru pazarda dehşet saçtı

Bursa'da emekli polis memuru pazarda dehşet saçtı