21 Şubat 2018 Çarşamba

  • 3,792 TL
  • 4,676 TL
  • 163,08 TL
  • 113.433
BURSA 13°

Başkan Bozbey'den meydan müjdesi!

Başkan Bozbey'den meydan müjdesi!

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, bu yıl Beşevler Mahallesi’ne bir meydan kazandırmak için çalışmalara başlayacaklarını açıkladı.

26 Ocak 2018 Cuma 18:41 GÜNCEL

Başkan Bozbey, Beşevler Mahallesi’ndeki temaslarına Nilüfer Belediyesi’nin Tek Tip Taksi Durağı Projesi kapsamında yenilenen Kültür Merkez Taksi Durağı’nı ziyaret ederek başladı. Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Mustafa Öztürk ve Beşevler Mahalle Muhtarı Erol Yılmazer’in eşlik ettiği Başkan Bozbey’i, Bursa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Topçu ile birlikte taksici esnafı karşıladı. Yenilenen durakta taksicilerle sohbet eden Başkan Bozbey, Nilüfer’de bir çok taksi durağını yenilediklerini ve halktan da bu konuda olumlu dönüşler aldıklarını belirti. Bozbey, “Beşevler Mahallesi’nde Türkiye’de örnek olacak taksi duraklarından bir tanesini hayata geçirdik. Herkese hayırlı olsun. Taksiciler aynı zamanda mahallenin karakolu gibidir. Vatandaşa hizmet ederken mahalleyi de kötü niyetli insanlardan korurlar. Ben, bütün taksici esnafımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Bozbey, Beşevler Mahalle Muhtarı Erol Yılmazer’i de muhtarlık binasında ziyaret etti. Bozbey daha sonra karavanına geçerek görüşmelerine Beşevler Mahalle Muhtarı Erol Yılmazer ile başladı. Bozbey, muhtar Yılmazer’den mahallenin sorunları ile ilgili bilgi aldı ve yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Yılmazer’in uzun yıllardır mahalleye hizmet ettiğini belirten Bozbey, “Muhtarımızın da tecrübeleri ile birlikte mahallemiz, gerçekten son derece önemli bir mesafe kat etti. Eksiklerimiz elbette var. Özellikle yeni inşaatların yapılması ile birlikte bazı yollarda sıkıntılar oluştu. Kendi sorumluluk alanlarımızdaki yolları yapıyoruz, ama Büyükşehir Belediyesi’ne ait ana yollarla ilgili sıkıntı var. Bilhassa Bilginler Caddesi ve Beşevler Caddesi’nde asfaltın tamamen yenilenmesi talebi var. Beşevler Caddesi’nin her iki şeridinin de mutlaka tekrar asfaltlanması gerekiyor” diye konuştu.

Mahalledeki bütün sorunları muhtar ile birlikte çözmeye devam edeceklerini söyleyen Başkan Bozbey, “Amacımız, Nilüfer ilçesinin kuruluşundan bu yana var olan Beşevler Mahallesi’nde halkın gülümsemesini sağlamak. Bunu da hep beraber gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Bozbey, Beşevler Mahallesi ziyaretinde bölge için önemli olacak iki yeni projenin de müjdesini verdi. Beşevler Mahallesi’ne bir meydan kazandıracaklarını açıklayan Başkan Bozbey, projenin çalışmalarına 2018 yılı içinde başlayacaklarını belirtti. Başkan Bozbey, yeni proje ile ilgili şöyle konuştu: “Bu yıl çalışmalarına başlayacağımız Beşevler Meydan Projesi bu bölgedeki 5 mahalleye hizmet edecek. Bu projenin başlaması ile birlikte mahallenin önemi daha da artacak. Sosyal, kültürel ve sportif alanlarla birlikte ticari alanların da yer alacağı meydan projesi burada bir çok soruna çözüm getirecek ve ihtiyacı karşılayacak. Bu nedenle bu proje bizi heyecanlandırıyor” dedi.

Beşevler Mahallesi’nde yaklaşık 25 bin metrekare alanda projelendirilen meydan hakkında detayları açıklayan Başkan Bozbey, “Nilüfer’e yakışır bir meydan projesini hayata geçireceğiz. Sosyal, kültürel ve spor alanlarının bir arada olduğu nitelikli bir proje olacak. Meydanda, kütüphane, kültürel bir tesis ve gençlik merkezi ile spor alanı yer alacak” dedi.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Alytınşehir Mahallesi’nde hizmete açılan ve büyük ilgi gören Olgun Gençlik Merkezi’nin ikincisini, Beşevler Mahallesi’nde hayata geçireceklerini de açıkladı. Bozbey, “Yumurta Tepe olarak adlandırdığımız bölgemizde Olgun Gençlik Merkezi yapmayı planlıyoruz. Belirli bir yaş grubunun buluşma noktası haline gelecek, üyelerin kaliteli vakti geçireceği bir sosyal proje olacak” dedi.

Gün boyu mahallede temaslarını sürdüren Başkan Bozbey’in karavanında, Nilüfer Belediyesi, Bursa Yaymacılar ve Benzerleri Odası ve Bursa Seyyar Pazarcılar Odası arasında önemli bir protokole de imza atıldı. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Yaymacılar ve Benzerleri Odası Başkanı Fahrettin Tüccaroğlu ile Bursa Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Refik Aksu’nun imzaladığı protokolle pazar alanlarında ortak çalışmalar yapılacak.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

YPG'li teröristler böyle görüntülendi!

YPG'li teröristler böyle görüntülendi!