19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 21°

Başkan Dündar: Depreme karşı yeni bir şehir inşa ediyoruz

Başkan Dündar: Depreme karşı yeni bir şehir inşa ediyoruz

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, CHP Meclis Üyesi ve grup sözcüsü Cevat Asa'nın depreme karşı önlem alınmadığı eleştirisi üzerine “Depreme hazırlık, ceset torbası depolamakla olmuyor. Biz depreme karşı yeni bir şehir inşa ediyoruz” ifadelerini kullandı.

06 Eylül 2017 Çarşamba 19:16 GÜNCEL

Osmangazi Belediyesi’nin Eylül Ayı Aylık Olağan Meclis Toplantısı, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis Toplantısı’nda, gündem maddelerinin görüşülmesinden önce Başkan Mustafa Dündar, Temmuz ve Ağustos ayında gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin meclis üyelerine bilgi verdi. Sözlerine, tüm meclis üyelerinin Kurban Bayramı’nı kutlayarak başlayan Başkan Dündar, alınan önlemler sayesinde Osmangazi’de sorunsuz bir bayram yaşandığını söyledi. Başkan Dündar, “Bu yıl Osmangazi’nin 3 farklı bölgesinde kurban satış yeri kurduk. Açık ve kapalı pazar alanlarımızı vatandaşlarımızın kurban kesmeleri için tahsis ettik. 300 personelimiz, vatandaşlarımızın kurbanlarını rahat ve hijyenik ortamlarda kesmelerini sağlamak için bayram süresince görev yaptı” diye konuştu.

DEPREM SORUSU

Gündem maddelerinin görüşülmesinden önce partisi adına söz alan CHP Meclis Üyesi ve grup sözcüsü Cevat Asa, Osmangazi Belediyesi’nin olası bir depreme yeterince hazır olmadığını söyledi. Asa’nın “Deprem konusunda yeterli çalışmanın yapılmadığını düşünüyoruz” şeklindeki sözlerine cevap veren Başkan Mustafa Dündar, “Depreme hazırlık, ceset torbası depolamakla olmuyor. Biz depreme karşı yeni bir şehir inşa ediyoruz” dedi.

Osmangazi Belediyesi’nin Hamitler ve Demirtaş’ta yepyeni bir şehir inşa ettiğini söyleyen Başkan Mustafa Dündar, “Osmangazi’nin gelişim bölgelerinden Hamitler’de 30 bin 250 daireye oturma izni verdik. Planlarda 146 bin kişilik olan bu bölgede, bugün 120 bin kişinin yaşadığı modern bir şehir inşa ettik. Aynı şekilde Demirtaş, 16 bin kişiden 83 bin kişinin yaşadığı modern ve planlı bir haline geldi. Soğanlı’da inşa ettiğimiz Türkiye’nin örnek Kentsel Dönüşüm Projesi’nde tapuları daire sahiplerine teslim ettik. Aynı şekilde Kent Meydanı, Demirkapı ve Hisar Kentsel Yenileme projelerimiz, yeni Osmangazi’nin inşası adına devam eden projelerimiz. Bizler, olası bir deprem felaketine karşı yeni bir şehir inşa ediyoruz. Depreme hazırlık ceset torbaları depolamakla olmaz” diye konuştu.  Osmangazi Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sona erdi. 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

'Siccin 4' rekor kırdı!

'Siccin 4' rekor kırdı!