18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 21°

Baykal'ın bilinci kapalı

Baykal'ın bilinci kapalı

Eski CHP Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın sağlık durumu hakkında akşam saatlerinde açıklama yapan Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbiş, "Kendisine solunum desteği sağlanıyor. Şu anda bilinci kapalı halde.Gelinen tabloda bazı olumsuzluklar yaşıyoruz" diye konuştu.

17 Ekim 2017 Salı 21:51 GÜNCEL

Eski CHP Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi'ndeki tedavisi sürüyor. Deniz Baykal'ın sabahki ameliyatının sonucu yara kenarında oluşan kan birikintisi doktorlar tarafından temizlendi. İşlem, enfeksiyon riskine karşı ameliyathanede yapıldı. Temizleme işleminin ardından Baykal'ın tomografisi çekildi. Tomografi sonuçlarının doktorlar tarafından değerlendirmeye alındığı öğrenildi.

"BİLİNCİ KAPALI HALDE"

Baykal'ın sağlık durumu hakkında açıklamalarda bulunan Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, "Kendisine solunum desteği sağlanıyor. Gelinen tabloda bazı olumsuzluklar yaşıyoruz. Zaman zaman tomografik görüntüleri alınıyor. Kanama ve ödem en üst düzeyde seyrediyor. Şu anda bilinci kapalı halde" ifadelerini kullandı.

ŞU AN KANAMA YOK DEMİŞTİ

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Baykal'ın son durumuna ilişkin bugün gündüz saatlerinde yaptığı açıklamada, "Beyin çok hassas bir organ risklerle sürprizlerle dolu. Ama şu anda bulunduğumuz durumda her şey hekim arkadaşların kontrolü altında. Tedaviler başarıyla uygulanıyor. Ama bundan sonraki süreçte farklı sürprizlerle karşılaşabilir miyiz onu bilemiyoruz. O yüzden de sık takipler, sürekli muayeneler, kontroller yapılıyor. Şu anda kanama yok. O konuda içimiz rahat. Deniz Bey, hem beynin istirahatte tutulması hem yeni beyin hasarlarına karşı koruyucu tedbir olması hem de akciğer fonksiyonları yönünden desteklenmesi nedeniyle şu anda uyutuluyor." demişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

AK Parti Konya İl Başkanı istifa etti

AK Parti Konya İl Başkanı istifa etti