20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,917 TL
  • 4,614 TL
  • 162,58 TL
  • 104.145
BURSA

Beyin ölümü gerçekleşen şahıs Bursa'daki 5 hastaya umut oldu

Beyin ölümü gerçekleşen şahıs Bursa'daki 5 hastaya umut oldu
  • 323

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde beyin ölümü gerçekleşen 57 yaşındaki Hediye Arslan'ın böbrekleri, karaciğeri ve korneaları, Bursa’da bekleyen hastalara nakledildi.

07 Eylül 2017 Perşembe 09:58 GÜNCEL

Beyin damarlarındaki tıkanıklık 'serebral enfarktüs' tanısıyla 4 gün önce Bandırma Devlet Hastanesine kaldırılan 57 yaşındaki Hediye Arslan'ın dün beyin ölümü gerçekleşti. Organ Nakil Koordinasyon Merkezi yetkilileri, Arslan'ın organlarının bağışlanması için ailesiyle görüştü. Ailenin onayı üzerine Hediye Arslan'ın iki böbreği, karaciğeri ve korneaları Bursa'dan gelen üç ayrı ekip tarafından operasyonla alındı. Organlar, Bursa Uludağ Üniversitesi ve Bursa'da özel bir hastanede sıra bekleyen hastalara nakil edilmek üzere yola çıktı.

Bandırma Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Burhan Akman, "Yakınları organ bağışını kabul etti. Hastamız 3 Eylül tarihinde 'serebral enfarktüs' tanısı ile hastanemize başvurdu. Maalesef 6 Eylül'de beyin ölümü tespit edildi. Hastamızın organları 5 hastamıza hayat ışığı olacak. Kendisinden 2 böbrek, karaciğer ve kornea nakli yapılacak" şeklinde konuştu.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Nihat Doğan'ın evlenmesine Erol Köse karşı çıkmış

Nihat Doğan'ın evlenmesine Erol Köse karşı çıkmış