23 Mart 2018 Cuma

  • 3,966 TL
  • 4,893 TL
  • 167,99 TL
  • 117.110
BURSA 13°

Bomba iddia: 'Önce TSK'yı sonra MİT'i bitireceğiz'

Bomba iddia: 'Önce TSK'yı sonra MİT'i bitireceğiz'

Konya'daki FETÖ soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 158'i tutuklu 486 kişinin yargılandığı davada ifade veren tanık, tutuklu sanık Hasan G.’nin kendisine “Birinci olarak Türk Silahlı Kuvvetlerini, ikinci olarak ise MİT’i bitireceğiz” dediğini söyledi.

20 Şubat 2018 Salı 16:47 GÜNCEL

Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 158'i tutuklu 486 kişinin yargılanmasına devam edildi. Mahkemede ifade veren tanıklardan M.K. ise geçmişte Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yaptığını, bir ay önce buradan emekli olduğunu belirtti.

BENİ BİR KENARA ÇEKİP…

Aynı fakültede akademisyen olan sanık Hasan G. ile yaşadığı bir olayı anlatan tanık M.k., “2002 yılında, sanık Hasan G. ile fakültenin koridorunda karşılaştık. Beni bir kenara çekti ve 'Birinci olarak Türk Silahlı Kuvvetlerini, ikinci olarak ise MİT’i bitireceğiz’ dedi. Bana bunu neden söylediğini anlayabilmiş değilim ancak ben 1983 yılından beri kurumda olduğum için kişilerin düşüncelerini, duyumlarım dolayısıyla bilirdim. Hasan G’nin FETÖ’ye yakınlığını duymuştum” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

ABD ordusundan İstanbul paylaşımı

ABD ordusundan İstanbul paylaşımı