21 Şubat 2018 Çarşamba

  • 3,792 TL
  • 4,676 TL
  • 163,08 TL
  • 113.433
BURSA 13°

'Bunlar terör örgütüdür'

'Bunlar terör örgütüdür'

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Ey Bay Kemal, PYD, YPG terör örgütü müdür, yiğitsen açıkla” sözlerine yanıt veren CHP lideri Kılıçdaroğlu, “50 sefer söyledim, bir daha söyleyeyim bunlar terör örgütüdür. Ben yiğidim, sen de yiğitsen karşıma çıkarsın Recep Bey” dedi.

06 Şubat 2018 Salı 14:43 GÜNCEL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu, gündemdeki konuları değerlendirdi. Hükümete Suriye rejim lideri Esad’la temasa geçmesi yönünde çağrı yapan CHP lideri, “Türkiye Suriye'de barışın temelini atmak istiyorsa Esad ile temasa geçmeli, Suriye'nin sahibi belli. Irak merkezi hükümeti bizim muhatabımız değil diyordun, sonra önünde diz çöktün. Gidin Esad'a Suriye'de ne kadar terör örgütü varsa birlikte temizleyelim deyin. Bu hepimizin çıkarlarına hizmet eder” dedi.

"YİĞİTSEN KARŞIMA ÇIKARSIN"

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Ey Bay Kemal, şimdi kongre yapıyorsun. PYD, YPG terör örgütü müdür, yiğitsen açıkla, PKK terör örgütü müdür yiğitsen açıkla” şeklindeki sözlerine de yanıt veren Kılıçdaroğlu, “50 sefer söyledim, bir daha söyleyeyim bunlar terör örgütüdür. Ben yiğidim, sen de yiğitsen karşıma çıkarsın Recep Bey. Lafla peynir gemisi yürümez. Oturup ahkam kesiyorsun. Sen reissin, cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal etmişsin. Sen diktatörsün ama bu garip Kemal'in karşısına çıkmaya cesaret edemiyorsun” diye konuştu.

"YARGITAY TERÖR ÖRGÜTÜ DEDİ, ONLAR DAVET ETTİ"

Yargıtay’ın 2015'te aldığı ‘PYD terör örgütüdür’ kararını anımsatan CHP lideri, “Şimdi bu karardan sonra PYD'nin başkanı Salih Müslim'i Ankara'ya çağırıp altına da kırmızı halı serdiler. ABD sorsa sen bunu Türkiye'ye davet ettin. Madem terör örgütüydü yakala yargı karşısına çıkar. AKP'nin yöneticileri terör örgütüne yardım ve yataklık yapmışlardır. Her ağzımı açtığımda dünya kadar laf eder. Şimdi neden beni mahkemeye vermiyor. Sen terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptın diyorum, mahkemeye veremiyor” dedi.

EKONOMİDE SORUN VAR

Türkiye’nin ekonomisine ilişkin de değerlendirme yapan CHP lideri, “Ekonomide ciddi sorunlar yaşanıyor. İnsanlar bugün çaresizliklerini kendilerini yakarak anlatabiliyor, gelinen duruma bakın. Türkiye ekonomisini düzeltmek için ciddi bedeller ödedi. Bir kişinin kendisini yakması gazete ve televizyonlarda haber dahi olmuyor, korkuyorlar. Baskı var, medya özgür değil. İşsizlik bütün kötülüklerin anasıdır. İşsiz olan kişi yasadışı alana davetiye çıkaran kişidir. İşsize emekliye gelince para yok ama tefeciye gelince milyarlarca para var” dedi.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Yeni gezegenler keşfedildi

Yeni gezegenler keşfedildi