25 Şubat 2018 Pazar

  • 3,791 TL
  • 4,663 TL
  • 162,07 TL
  • 117.522
BURSA 12°

Bursa AK Parti’de temayül maratonu başladı

Bursa AK Parti’de temayül maratonu başladı

AK Parti İl Başkanlığı’nda 6. Olağan Kongrede aday olacak yeni başkanın belirlenmesi sürecinde teşkilatların fikirlerini almak amacıyla yapılan temayül yoklamasına başlandı. Bu minvalde İl Başkanlık Binasında sandıklar kuruldu.

12 Ağustos 2017 Cumartesi 15:11 GÜNCEL

AK Parti Bursa’da yaklaşan kongrede yeni başkanın belirlenmesi için yapılan temayül yoklamaları bugün başladı. İl başkanlık binasında AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı, Marmara Bölge Koordinatörü ve 22,23,24. Dönem Çorum Milletvekili Murat Yıldırım, Çevre ve Şehircilik E. Bakan Yardımcısı, Trabzon Milletvekili ve Bursa İl Koordinatörü Muhammet Balta ve İl Teşkilat Başkanı Hasan Kılıç’ın nezaretinde iki gün sürecek olan temayül yoklamaları gerçekleştiriliyor.

İKİ FARKLI ŞEKİLDE YÜRÜTÜLECEK

Temayül iki farklı şekilde yürütülecek. Buna göre İl Başkanı, Milletvekilleri, ilçe başkanları, Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilçe belediye başkanları, il kadın kolları başkanı, il gençlik kolları başkanı, önceki dönem il başkanları, milletvekilleri, il başkan adayları ve STK temsilcileri ve kanaat önderlerini temsilcileri ile yüz yüze görüşmeler gerçekleştirilecek.

 Aynı zamanda il asil yönetim kurulu üyeleri, il asil disiplin kurulu üyeleri, il asil demokrasi ve hakem kurulu üyeleri, il asil kadın kolları yönetim kurulu üyeleri, il asil gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri, merkez ilçe asil yönetim kurulu üyeleri, büyükşehir belediye meclis üyeleri (Merkez İlçeler), ilçe kadın ve gençlik kolları başkanları ile toplu halde anket usulü olmak üzere kapsamlı bir temayül yoklaması yapılacak.

BU BİR BAYRAK YARIŞI

Temayül yoklamalarının açılışında konuşan AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Marmara Bölge Koordinatörü Murat Yıldırım, AK Parti’de görev değişikliklerinin bir bayrak yarışı şeklinde olduğunu vurguladı. Yaklaşan kongre öncesinde olağan bir süreci yürüttüklerini belirten Yıldırım, ‘Bursa’da yeni görev alacak il başkanını seçerken teşkilatların fikirlerini aldıklarını belirtti.

BİZİ GÜÇLÜ YAPAN BU ÖZELLİĞİMİZ

Sözlerine İl Başkanı Cemalettin Torun ve yönetimine teşekkür ederek devam eden Yıldırım; AK Parti’de dönem dönem çeşitli nedenlerle değişimler olabildiğini belirterek, ‘Burada önemli olan tüm dava arkadaşlarımızın ülke ve görev sevgisidir. AK Parti teşkilatlarında her kademeden teşkilat mensubunun makam, koltuk sevdası gözetmeden ne görev verilirse verilsin canla başla başarmaya çalıştığını belirtmek istiyorum. Bizi güçlü yapan da bu özelliğimizdir. Bugün ve yarın da yeni il başkanımızın belirlenmesi için teşkilatlarımızın fikirlerini alacağız. Burada ortaya çıkan sonuçlar Sayın Genel Başkanımızla paylaşılacak.  Biz de istişare kültürü çok önemli. İnşallah Bursamız ve ülkemiz için en doğru sonuçlar ortaya çıkacaktır” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursa'da feci motosiklet kazası!

Bursa'da feci motosiklet kazası!