17 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 26°

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde gündem Altepe

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde gündem Altepe

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde gündem istifasını açıklayan Recep Altepe oldu. CHP ve MHP zorla istifaların demokrasiye uymadıklarını belirtti.

25 Ekim 2017 Çarşamba 19:26 GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifasını istediği Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe,  iki gün önce görevinden çekildiğini açıkladı. Birçok başkanın istifa ettiği kritik bir sürecin ardından bugün Büyükşehir Belediyesi’nin ekim ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Başkanvekili Atilla Ödünç ve AK Parti Grup Sözcüsü Ercan Barutçuoğlu, yaptığı hizmetlerden dolayı Altepe’ye teşekkür etti.

CHP Grup Sözcüsü Erdal Aktuğ, ise Başkan Altepe’nin istifa gerekçesinin ne olduğunu kamuoyuna açıklaması gerektiğini söyledi. Altepe’nin kendileriyle helalleşmesini beklediklerini de belirten Aktuğ, belediye başkanlarının istifaya zorlanmasının demokratik ve hukuka uygun olmadığını ifade etti.

MHP Grup Sözcüsü İhsan Bilgili ise, Belediye başkanlarının istifa sürecinin doğru yönetilmediğini düşündüğünü, demokrasiye uymadığını söyledi.

 

-

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Yağmur Bursa'da zor anlar yaşattı

Yağmur Bursa'da zor anlar yaşattı