18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 21°

Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde gündem istifalar

Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde gündem istifalar

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Eylül ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda gündem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlarının istifalarını istemesi oldu.

19 Ekim 2017 Perşembe 19:04 GÜNCEL

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin eylül ayı olağan meclis toplantısı Ankara yolu üzerindeki hizmet binasında yapıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yurt dışında olduğu için katılmadığı toplantıyı Başkanvekili Atilla Ödünç yönetti. Toplantıda, gündem maddelerinden çok, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlarının istifalarını istemesi konuşuldu. CHP Grup Sözcüsü Erdal Aktuğ, “İstifası istenen belediye başkanlarının görevi kötüye kullanmaları, yolsuzlukları yok ise, terör örgütüne üyelikleri yok ise istifaları neden istenmektedir. 15 Temmuz’da demokrasiye darbe girişimi olmuştur. Ancak asıl darbe şu anda yapılmaktadır. Bunun ceremesini de Türk milleti çekecektir” dedi.

Son günlerde belediye başkanlarının istifasının gündemden düşmediğini ifade eden Aktuğ, “Ancak Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde kapıdaki bekçiden başkanına kadar herkesin moral ve motivasyonunun sıfır olduğunu görüyorum. Bütün Türkiye’de, üzerinde polemik olan belediye başkanları ve belediyelerde aynı şeylerin olduğunu sanıyorum. Bunun aslında kamu zararı, bir kayıp olduğunu belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Yıldırım Belediye başkanı İsmail Hakkı Edebali ile İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş toplantıda görüşme fırsatı yakaladılar

BURSA’NIN ÖNÜNÜN AÇILMASI GEREKİYOR

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Sözcüsü İhsan Bilgili ise, “Cumhurbaşkanı, 'Kesin istifa etmleri lazım' diyor. Demokrasi gereği seçim ile gelen seçim ile gitmelidir. Buna normal şartlarda evet diyoruz. Ancak Türkiye bir darbe geçirmiştir. OHAL durumunda bizim bilgimiz olmadan böyle bir girişimde bulunulmaktadır. Farklı bilgiler var ise, bundan dolayı yapılıyorsa diyeceğim bir şey olmaz. Ama sonucun bir an önce gerçekleşmesi ve Bursa’nın önünün açılması gerekiyor” dedi.

Başkanvekili Atilla Ödünç ise, her zaman meclisin Recep Altepe’nin yanında olduğunu belirterek, "Ancak gereken değişiklikler partimizin üst kurulu tarafından karar verilip uygulanacaktır. Burası şehrin meclisidir. Burada siyaset dışında şehrin yönetimi ile ilgili kararlar almak durumundayız” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Seçimle gelen seçimle gitmeli

Seçimle gelen seçimle gitmeli