24 Şubat 2018 Cumartesi

  • 3,791 TL
  • 4,663 TL
  • 162,07 TL
  • 117.522
BURSA

Bursa trafiğine havadan denetim

Bursa trafiğine havadan denetim

Bursa’da özellikle sabah saatlerinde keşmekeş olan trafiği rahatlatmak için çalışan Trafik Denetleme Şubesi Ekipleri, ana arterlerdeki durumu drone kamera ile an be an denetliyor ve trafik ihlallerine anında müdahale ediyor.

28 Eylül 2017 Perşembe 09:46 GÜNCEL

Bursa İl Emniyet Müdürü Osman Ak’ın talimatıyla Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü bünyesine dahil edilen motosikletli trafik timleri göreve başladı. Timlerin özellikle ana arterler üzerindeki çalışmalarının ardından trafikte büyük ölçüde rahatlama yaşanırken, personel takviyesinin ardından yaşanan iyileşmenin daha detaylı incelenebilmesi için trafiğin yoğun olarak yaşandığı bölgeler sabah saatlerinde drone kamera ile havadan görüntülendi. Alınan tedbirlerin yanı sıra Acemler - Carrefour arasında meydana gelebilecek olan trafik kazası, araç arızası, trafik ihlali gibi trafik sorunları sebebiyle sıkışan trafiğin seyri de drone kamera ile incelendi.

Takviye personel ile oluşturulan motosikletli trafik timleri, trafiğin yoğun olduğu saatlerde özelliklere kavşaklara kısa sürede ulaşarak, trafiğe anında müdahale ediyor.

Son 3 gündür trafikte yaşanan rahatlamadan memnun olduklarını ifade eden sürücüler, "Denetimlerin artmasından memnunuz, trafikte rahatlama var, ancak yollar araç yoğunluğu için yeterli değil" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da en tatlı hasat!

Bursa'da en tatlı hasat!